Jdi na obsah Jdi na menu

Vánočka

7. 2. 2017

VÁNOČKA


INGREDIENCE: 500g výběrové mouky (nebo polovina mouky hrubé a polovina hladké), 100g cukru, 120g másla, 3 žloutky, asi ¼ litru mléka, 30g droždí, větší špetka citrónové nebo pomerančové kůry, vanilka, podle chuti koření: muškátový oříšek nebo špetka jemně utlučeného a prosátého badyánu nebo anýzu, 50g hrozinek, 50g mandlí, 1 lžička rumu, 1 vejce na potření, tuk na plech


POSTUP: Mandle spaříme, oloupeme, asi 20 velkých rozkrájíme po délce na tenké plátky a zbytek hrubě rozsekáme. Rozinky přebereme, omyjeme, necháme je okapat nebo je osušíme v utěrce a pak zakapeme lžičkou rumu. Droždí rozmícháme se lžičkou cukru, 2 lžícemi mouky polovinou vlažného mléka. Kvásek necháme vykynout. Mouku prosejeme a necháme ji v míse na teplém místě prohřát. Máslo utřeme s cukrem a žloutky, přidáme sůl, koření a příchutě, přilijeme vykynutý kvásek, přisypeme mouku a zbylým vlažným mlékem zaděláme tuhé těsto. Z mísy je přendáme na vál a důkladně propracujeme rukama, až je lesklé a hebké. Pak je trochu roztlačíme, posypeme sekanými mandlemi a hrozinkami, znovu prohněteme a sválíme do bochánku. Těsto dáme do mísy, přikryjeme a necháme vykynout. Plech pokryjeme tužším papírem a ten pomastíme.

Vykynuté těsto rozkrojíme jako dort na osm stejně velkých dílů a vyválíme z nich stejně dlouhé válečky. Nejdříve spleteme cop ze čtyř válečků (válečky položíme na připravený plech jeden vedle druhého a od středu- protože to jde snáze- pleteme cop k jednomu konci, pak plech obrátíme a znovu od středu dopleteme druhou půlku copu). Střed copu roztlačíme po celé délce dlaní. Pak upleteme o něco delší cop ze tří pruhů a položíme jej do rýhy na spodní cop. Také tento copánek po délce zploštíme a vytlačíme do stran. Z osmého dílu vyválíme dlouhý tenký váleček, v polovině jej překrojíme a oba vzniklé prameny volně zkroutíme, ale na obou koncích necháme asi 8 cm volných. Položíme na povrch vánočky a volné konce podsuneme pod spodní pramen, aby se vánočka nerozplétala.

Aby vánočka pěkně držela tvar  napícháme do vrchního pruhu po délce obou boků několik špejlí. Vánočku přikryjeme utěrkou a necháme vykynout. Vykynutou potřeme rozšlehaným vejcem necháme je chvilku zaschnout, pak ji potřeme ještě jednou, posypeme mandlemi a vložíme do dobře vyhřáté trouby. Ze začátku ji pečeme prudčeji, a když začne červenat, přikryjeme ji navlhčeným papírem a volněji dopékáme.

Vánočka je upečená zhruba za ¾  hodiny až 1 hodinu. Před vyjmutím z trouby se píchnutím špejle aspoň na dvou místech (od shora až k plechu) přesvědčíme, zda je dostatečně upečená. Špejle musí zůstat suchá. Upečenou vánočku přesuneme na prkénko, potřeme čerstvým máslem a necháme vychladnout. Pak nezapomeneme odstranit párátka a vánočku posypeme vanilkovým cukrem. Vychladlou zabalíme do celofánu nebo do mikrotenového sáčku, pěkně se rozleží. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář