Jdi na obsah Jdi na menu

Malovaný jahodovo-tvarohový dortík

1. 1. 2013

 

FOTO A TVORBA: Yvona Z. N.

Korpus: Z 1/2 bílku, 1/2 žloutku, 1 pl ml.cukru, 3 pl polohr.mouky a 2 pl kakaa udělat těstíčko hustoty bílkové polevy na zdobení perníčků.

Dát do sáčku, ustřihnout růžek, na pečící papír namalovat vzor a pak papír s malůvkou dát do ledničky.

3 a 1/2 žloutku utřít s 10 dkg ml.cukru a zlehka zapracovat sníh z 3 a 1/2 bílků a 10 dkg hl.mouky.

Opatrně nalít na pomalovaný papír ve formě. Péct na spodní a horní ohřev při 175°C, já shora přikrývám ještě papírem. Upečené nechat vychladnout, vyjmout z formy, rozříznout podélně, otočit vzhůru nohama a opatrně sundat pečící papír. Malovaný vzor se vpeče do světlého těsta a krásně se to spojí.

Želatinová vrstva: V ½ l vařící vody vylouhovat 2 ovocné čaje „jahoda se smetanou“, přiměřeně osladit a vmíchat 1 želatinu. Dortovou formu vyložit potravinářskou průhlednou fólií, želatinu nalít do formy a dát do lednice.

Tvahohová vrstva: ½ kg tvarohu ve vaničce rozšlehat s 2 hrstmi jahod, přiměřeně osladit a vešlehat 1 dl horkého mléka, ve kterém je rozmíchaná 1 želatina. Dobře prošlehat a dát chladit do lednice.

Želatinovou vrstvu vyjmout z formy i s fólií. Do formy dát novou fólii, na ní spodní nepomalovaný díl těsta a na to opatrně pomocí fólie překlopit želatinovou vrstvu. Přitlačit k těstu, nalít tvarohovou vrstvu a přiklopit malovaným těstem. Zatížit a dát na 5 hodin do lednice. Když někdo udělá tento dortík bez malování, vůbec nic se nestane, protože je to jen ozdoba.

malovany-jahodovo-tvarohovy-knedlik.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář