Jdi na obsah Jdi na menu

Limetkové řezy

1. 1. 2013

 

FOTO A TVORBA: Yvona Z. N.

Limetkové řezy

Těsto: 3 žloutky ušleháme s 10 dkg cukru a 3 pl vařící vody, přidáme 10 dkg hl.mouky a sníh ze 3 bílků a opatrně promícháme. Upečeme při 175°C na horní a spodní ohřev na peč.papíru.

Po vychladnutí vyklopíme z plechu papírem nahoru, papír opatrně sundáme a těsto vrátíme zpět na plech, aby nahoře byla strana, na které byl papír.


Vanilkový krém: ze 4 dl mléka a 2 vanilkových pudingů uvaříme hustý puding, který necháme vychladnout. 1 tvaroh ušleháme s 40 rozdrcenými kuličkami sladidla nebo cukrem podle chuti a pak vešleháme studený puding.


Limetkový krém: v 1 dl vařící vody rozšleháme 1 zelené dortové želé (to supersilné), 50 tablet sladidla nebo cukru podle chuti a šťávu a kůru z 1 limety. Necháme 10 minut chladnout a pak vešleháme 2 tvarohy.


Na upečené těsto naneseme lžící limetový likér nebo vaječný koňak, pak rozetřeme vanilkový krém a trochu si ho schováme na zdobení. Na vanilkový krém opatrně rozetřeme limetový krém, necháme chvíli zatuhnout, ozdobíme stěrkou a dáme do lednice ztuhnout aspoň na 3 hodiny. Na nakrájené řezy nastříkáme pusinky z vanilkového krému a ozdobíme půlkolečkem z limety.

limetkove-rezy.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář