Jdi na obsah Jdi na menu

Pekárna Polsko

5. 12. 2010

 

Myslím, že i my Češi máme co ukazovat, ale dovolte abych Vám ukázala pár výrobků od našich sousedů. Sousedi? Ano, píšu tady o mých polských sousedech. Ale jak jsou na tom poláci s jejich produkty? Co třeba navštívit jednu pekárnu u polských hranic.

Už při vstupu do obchůdku se v uličce line vůně pečiva a moučníků. V obchůdku v kterém jsem se rozhodla nakoupit pár produktů, stojí dvě prodavačky. Jedna starší paní, druhá mladá slečna. Co se mi opravdu líbilo, že obě dvě obsluhovaly v dobových krojích. V obchůdku, kde to krásně voní čerstvým pečivem a moučníky jsou prosklené vitrínky plné pečiva a moučníků. Některé moučníky jsem nikdy neviděla, ale některé jsem znala, jelikož se dělají i u nás. Akorát jediné co mi tam vadilo, byl ten malý prostor.

Nechtěla jsem přímo v obchůdku fotit a tak jsem tedy pár produktů koupila.

karamelovy-dortik.jpg

Karamelový dortík, plný karamelové hmoty. Navrchu je postříkaný čokoládou a obsypán kokosem.

karamelovy-dortik-2.jpg

Karamelový dortík

tvarohova-kostka-s-cokoladou-polsko.jpg

Tvarohový moučník polévaný čokoládou. Tak tenhle se opravdu povedl. Uvnitř spousta výtečného tvarohu, dole křehounké těsto a nahoře úžasná čokolada. Myslím, že tvaroh byl trochu šmrncnutý nějakým likérem. Tak tenhle bych doporučila, opravdu skvělý a v puse se rozplýval.

tvarohova-kostka-s-cokoladou-polsko-2.jpg

Tvarohový moučník

polsky-chleb-z-pekarny.jpg

Bílý chléb - proč kupovat celý chleba, když Vám mohou ukrojit. Tak na tohle jsem opravdu koukala. Chleba se v této pekárničce nemusí kupovat celý, ale na požádání Vám pár kousků ukrojí a prodají. Takže jsem si odnesla 4 kousky. Chuťově skvělý, ale náš je prostě nej....

medova-kostka-polsko.jpg

Medový moučník - podobný arménskému moučníku, ovšem chuť byla úplně někde jinde. Vůbec nebyl sladký, ale takový spíše light. Podle mně neměl ani pořádnou chuť, byl takový mdlý. Takže zbytečná koupě. Na oko krásný, ale ta chuť, ta někde zmizela. 

medova-kostka-polsko-2.jpg

 

Každopádně bych chtěla napsat, že za 2 ks karamelovového (1ks cca 100g), 2 ks medového (1ks cca 100g), 2 ks tvarového (1ks cca 100g) a 4 plátky chleba jsem tam zaplatila v přepočtu na české koruny cca. 80,-Kč.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář