Jdi na obsah Jdi na menu

Miso pasta

2. 4. 2016

Miso pasta


Dnes Vám chci napsat něco o miso pastě. Ta rozhodně patří do kategorie věcí, kterou leckdo opomine jen proto, že neví co to je, a hlavně CO S TÍM.

Miso pasta je fermentovaná pasta ze sóji a obilí. Je velice bohatá na bílkoviny a enzymy. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů a povzbuzuje organismus. Při fermentaci se sójové boby a obilná zrna zcela rozloží na živiny, které jsou snadno stravitelné. Vzniká také velké množství enzymů, které nám pomáhají trávit potravu.


Miso pochází z Japonska, a jako všestranná léčivá potravina se stále častěji objevuje také v západních obchodech, aby svou ojedinělou výživnou hodnotou zpestřilo naši kuchyni. Je dobrým zdrojem esenciálních aminokyselin, některých vitaminů, a minerálních látek. Novodobé výzkumy ukazují, že jeho denní konzumace snižuje cholestrol, ruší působení některých karcinognů, paralyzuje účink radioaktivních zářní, a neutralizuje účinek znečištěného ovzduší.


Na konci druhé světové války se potvrdila schopnost schopnost misa ochránit lidi před nemocí z ozáření. Později byla v misu objevena dipicoloniová kyselina, která na sebe váže těžké kovy a odstraňuje je z těla. U lidí pravidelně konzumujících miso byl také zjištěn menší výskyt rakoviny a srdečních nemocí. Miso také zlepšuje kvalitu krve.

Podle způsobu výroby rozlišujeme více druhů misa:
Shiro miso - světlé rýžové miso
Mugi miso - ječmenné miso
Hatcho miso - pouze sójové miso

A jak tedy miso používat? My si rádi děláme miso polévku. Je skvělá i k snídani, pokud nejste po ránu závislí na sladkém :-).

Já mám nejradši tenhle postup: na (sezamovém) oleji si orestuji kolečka pórku, hned osolím. Po chvilce zaliju vroucí vodou, a vložím nakrájenou zeleninu. Kombinace se různí, podle toho, co je zrovna doma. Např. mrkev, brokolici, petržel, kedlubnu, kapustu, květák, dýni, prostě co se najde doma. Stačí dva tři druhy zeleniny do hrnce. Necháme krátce povařit, aby zelenina nebyla rozblácená, a vypneme ploténku. Potom si v naběračce s horkou vodou rozmícháme lžičku misa, a zamícháme do polévky, a necháme minutku stát. A je hotovo. Miso se kvůli enzymům nesmí vařit, aby se varem nezničily.

Tak co, vyzkoušíte ho také?

miso-ryzove.jpg

MISO rýžové - koupit můžete zde: nakupzdrave.cz

autor: Pavla

 

Zdroj úvodního obrázku: https://en.wikipedia.org/wiki/Miso#/media/File:Miso_paste_by_wilbanks_in_Nishiki_Ichiba,_Kyoto.jpg

Článek obsahuje reklamu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář