Jdi na obsah Jdi na menu

Kvetoucí čaje

20. 11. 2010

 

angel.jpg

Angel 

eternal-lover.jpg

 Eternal lover

V hypermarketu prodávali sadu kvetoucích čajů s konvičkou. Nadšeně jsem četla, o co vůbec jde. Kvetoucí čaje jsem objevila i na zahraničním internetu a za cenu, za kterou bych je nekoupila ani u nás. Jeden ten čajík cenově vyšel na 10 až 15,-Kč, včetně poštovného.

bliss.jpg

Bliss 

eden.jpg

Eden

Aby vynikla krása těchto kvetoucích čajů, nalijeme do průhledné konvice asi 0,5 litru vroucí vody (ne zcela vroucí). Teplota by měla být přibližně 70 °C. Já osobně dávala i litr vody a nic se nepokazilo. Do vody vložíme kvetoucí čaj, ten brzy klesne až na dno. Zkoušela jsem i opačnou variantu. Prvně jsem vložila čaj a pak pomalu zalívala vodou. Vůbec nic jsem tím nezkazila. 

blonde.jpg

Blonde

echinus.jpg

Echinus

Čaj se po chvilce začne otevírat. Je fantastické sledovat čajovou kuličku, která se mění v květinku. Tohle ocení návštěvy. Všichni sledují, co z toho vznikne. Ani jednou se nám nestalo, že by se čaj neotevřel. 

bouquet.jpg

Bouquet

eros.jpg

Eros

Louhujeme minimálně 10 minut. Můžete i déle. Při delším louhování byl čaj silnější. Každopádně jsem zkoušela i druhé zalití už rozvinutého květu a taky byl výtečný. Sice slabý, ale ta chuť tam byla. Tohle jsem zkoušela pouze jednou, protože jsem byla vždycky zvědavá na další květinku.

burny-girl.jpg

Burny girl

desire.jpg

Desire

A názvy u těchto kvetoucích čajů jsou prostě úžasné. Z Erose jsme si dělali legraci. Co se týče chutí, byly si velmi podobné.

forever-love.jpg

Forever love

lava.jpg

Lava

Každopádně jsme udělali velkou chybu, že jsme si čaje nefotili sami. Obrázky máme od prodejce. Některé čajíky byly skoro průhledné, některé více zelenkavé.

princess.jpg

Princess

shangai-kiss.jpg

Shangai kiss

true-star.jpg

True star

wild-hearts.jpg

Wild hearts

Čajů bylo celkem 36 kusů. Mezi dalšími byly i zajímavé názvy jako: Twilligt, Ocean flame, Marigold, Pretty women, La luna, Lucky charm apod.

 

Tak doufám, že jste se aspoň malinko inspirovali.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář