Jdi na obsah Jdi na menu

Kořen lotosu

2. 4. 2016

Když začne podzim, začne být deštivo a chladno, a přichází první nachlazení, rýmičky, a podobné "radosti". Když mají děti, nebo i my dospělí, takovéto potíže, sahám po lotosovém kořenu, ze kterého vařím čaj. Příprava je velmi jednoduchá.

3-4 plátky vložím do studené vody, cca 500ml, a dám vařit. Vařím cca 5 minut a je hotovo. Plátky nevyhazuji, lze uvařit ještě druhý odvar, ten už ale vaříme déle, 15-20 min. Vyvařené plátky můžeme ještě nakrájet a dát do polévky, nebo jiného zeleninového jídla. Mají neutrální chuť, a posílí Vaše plíce.
Čaj má mírně nasládlou chuť, lze ho trošku osladit medem.

A něco o lotosu?
Lotos je zelenina, pocházející z Číny. Je to výborný prostředek na odhlenění organismu. Posiluje plíce, a lze ho používat i preventivně. Hojí a zklidňuje sliznice. Mohou ho používat i velmi malé děti, a těhotné či kojící ženy. Lotosový kořen je nazýván králem zlomených a poškozených kostí. Vyrůstá totiž v bahně v rybnících, což je neocenitelný biologický materiál s velkým množstvím vzácných minerálních látek, které naše krev, svaly, kosti a vazy potřebují.

lotos-2.jpg

                                                    balený lotos

koupit můžete zde: nakupzdrave.cz

autor: Pavla

 

Zdroj úvodního obrázku: en.wikipedia.org

Článek obsahuje reklamu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Amálie - zdravá strava

28. 8. 2016 22:51

Paráda nakupuji ho http://www.portam.cz jinak moc k sehnání není mám pocit.