Jdi na obsah Jdi na menu

Co skrývá Amyna nákupní taška?

12. 2. 2011

 

 

Proč prezentovat jen nás, pojďme se podívat na některé výrobky zakoupené v Polsku.
Zase mi malinko hráblo a já se rozhodla, že prostě budu fotit, co mě napadne. Každopádně, když jsme nakupovali v Polsku, dostala jsem fakt výbornej nápad. Aspoň pro mě. Někteří z nás se do Polska asi nedostanou a tak jim ukážu něco málo z jejich sortimentu.
Já náhodou ráda čtu nějaké info o výrobcích, které nejsou z ČR, ale odněkud jinud. A ten kdo ne, tak ať to nečte. Bla, bla, bla….
Musím říct, že Poláci jsou fakt skvělí na sýry. Teda aspoň co se týče jejich ementálu. Můj oblíbený sýr s ďůrkama. Pokaždé, když jsme u polských sousedů, odnáším si ementál.
Má smetanovou chuť a malinko chutná po vlašských oříšcích a není hořký. A ty díry, ty jsou excelentní. Tenhle co je na obrázcích má 45% tuku a kupuji ho vždycky balený v potravinářské fólii. Je koupen v malém krámku u náměstí v Cieszyne. Nepodá Vám ho prodavačka, ale sami si můžete vybrat z chladicího pultu. Je mi záhadou, že v mém koši je vždycky ten největší kousek.

emental-polsko-2.jpg

Objevila jsem v tomto krámku i Chalwu (polský název). Já jsem samozřejmě nevěděla co je chalva, ale slyšela jsem o ní, když ji poláci sháněli u nás a přitom jí najdeme v každém regálu v polských obchodech. No nechápu. Někdy se mi možná dostane nějakého rozumného vysvětlení.
O chalvě je prý známo, že se jedná o velmi sladkou pochoutku a její základní surovinou jsou rozemletá sezamová semínka smíchaná s medem nebo cukrovým sirupem. Každopádně z čeho bylo složení mé kupované tyčinky nevím, ale určitě jsem měla pusu plnou sladkého sezamu.

chalwa-polsko.jpg

chalwa-polsko-2.jpg

Dočetla jsem se, že když máme problémy s váhou, neměli bychom často chalvu konzumovat. Ježíš! Zase mám smůlu, ale co naplat. Já tuhle delikatesu prostě miluju a kupovat jí budu. Sezam je přeci zdravý.
V masně také prodávají výborné pikantní frankfurtské párečky. Mohu říci, že jsou opravdu výborné. Žádné pomletiny, ale kousky masa. Balení, které je na fotce mně vyšlo kolem 95 Kč za kg. Mají uzenou chuť a jsou jemně pikantní, žádný ústní ohňostroj se nekoná, ale ta chuť…hmmmm, opravdu skvělé.

pikantni-frankfurtske-parecky-polsko.jpg

pikantni-parecky-polsko--2-.jpg

Serek - jahůdkový a vanilkový. Tak původně jsem si myslela, že kupuju sýr s příchutí jahod a další s příchutí vanilky. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že se jedná o ochucený tvaroh. Chutnal jako náš pribináček a kelímek stál kolem 9 Kč. Tenhle tvarohový dezert je opravdu výborný a určitě jsme ho nekoupili naposledy.

serek-jahudkovy.jpg

tvarohovy-syr-s-vanilkou.jpg

Co už velmi dobře znám je Serek wiejski aneb cottage cheese. Tak tohohle bych se mohla užrat. Původně jsem myslela, že to bude jako ten náš, kde cítíte hromadu tvarohu. Omyl. Tenhle je výrazně smetanový a vynikající. Balení stojí kolem 12 Kč a u nás ho za tuhle cenu nekoupíte. Tenhle cottage musím opravdu vychválit, protože je výborný a lahodný. V Polsku se prodává více druhu cottage cheese, ale tato značka je nejsmetanovější.

serek-wiejski-polsko---cottage-cheese.jpg

Dalším výborným lákadlem je serek s příchutí pažitky a smetany. Je to úplně stejná chuť jako ten náš Žervé, akorát je ho skoro dvojnásobná porce a má poloviční cenu, než ten u nás. Dovolím si i sdělit, že je lepší, ale to je jen na mém mlsném jazýčku.

serek-s-pazitkou.jpg

serek-smetanovy-polsko.jpg

Musela jsem zkusit i polskou smetanu 18%. Cena kolem 10 Kč za kelímek. Chuťově je jako ta naše česká, takže jsem nějaký rozdíl nezaznamenala.

smetana-polsko.jpg

Tofínek s karamelem je výborný ke kávičce. Jedná se o oplatku, která uvnitř ukrývá výborný karamel. Bohužel tenhle kousek jsem nejedla, od toho tady byl Gordy a velmi mu chutnal. Vlastně Gordymu chutná všechno sladké, akorát nechápu, kam to dává.

tofinek-polsko.jpg

Asi jsem cvok, ale já jsem Vám vyfotila i slaninu. Je to opravdu kus krásného maska s hodně vyuzenou a slanou chutí. Kilo stojí něco kolem 90 Kč. Tahle slanina vypadá malinko jinak, než ta naše a taky chutná úplně jinak. Každopádně je výborná a cena je skvělá.

slanina-polsko.jpg

Já se z toho výborného, skvělého, úžasného asi brzo pos…
A poslední foto jsou mé úlovky ovoce a zeleniny z trhu. Tohle zbožíčko jsem nakoupila krásně čerstvé ke konci listopadu. Cena byla směšná. Co se týká cen potravin, jsou Poláci prostě dobří. Nejlevněji tam nakoupíte maso, ovoce a zeleninu. Hm, spíše asi všechno z potravin je v Polsku levnější, ale to je jen můj názor.

ovoce-polsko---trh.jpg

zelenina-polsko---trh.jpg

Tak snad příště u mých ujetých popisků a fotek :D
 
Vaše Amy
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář