Jdi na obsah Jdi na menu

MasterChef Austrálie 2010 - porota

5. 12. 2010

  

GARY MEHIGAN

gary-mehigan.jpg

zdroj: australiantropicalfoods

se svými restauracemi Fenix a Maribyrnong boathouse, které vyhrávají různé ceny, patří mezi nejlepším restauracím v celém Melbourne. Garyho doporučení vzbuzují pozornost a respekt. Sám trénoval ve špičkových světových restauracích, jako jsou: The Connaught a Le Souffle v Londýně. Potom, co se vrátil Gary v roce 1991 do Melbourne, vedl kuchyně prominentních restaurací, jako jsou: Browns, Burnham Beeches Country House a Hotel Sofitel. V roce 2000 Gary otevřel svou vlastní restauraci, Fenix. Ta už také posbírala mnoho cen a trofejí.

Před začátkem show MasterChef Austrálie Mehigan učil Australany vařit na TV stanici LifeStyle v pořadu: Chlapecký víkend a také v pořadu Hodný šéf zlý šéf. Také vydal kuchařku pod názvem Gary Mehigan’s Comfort Food („Garyho pohodlné jídlo“)

Garyho bohaté zkušenosti a moudrost byly neocenitelné pro většinu soutěžících v pořadu MasterChef Australia, a proto nebylo žádných pochyb, když byl přizván společně s Georgem Calombarisem, Matt Prestonem a Annou Gare, aby znovu dodával kuráž při servírování jídel také soutěžícím v pořadu Junior MasterChef Australia.

GEORGE CALOMBARIS

george-calombaris.jpg

zdroj: lightfm

George Calombaris byl za svou dosavadní práci oceněn více vyznamenáními a cenami, než někteří kuchaři dostanou za celý svůj život, a to je stále tomuto energickému šéfkuchaři teprve 31 let.

Ještě předtím, než se připojil k týmu pořadu MasterChef, byl Calombaris zvolen časopisem Global Food and Wine jedním z TOP 40 nejvlivnějších šéfkuchařů na světě.

Mezinárodně úspěšný restauratér George vlastní 3 restaurace v Melbourne a jednu na Mykonosu v Řecku. Jeho vlajkovou lodí je restaurace The Press Club, která byla oceněna v roce 2008 průvodcem The Age Good Food jako nejlepší nový restaurant. Ve stejném roce byl Calombaris zařazen magazínem The Age Melbourne mezi 100 nejvlivnějších lidí. V roce 2009 pak dostal cenu Šéfkuchař roku.

Minulý rok v září pak vydal Calobaris svou druhou kuchařku s názvem: Greek Cookery from the Hellenic Heart, která se zaměřuje na to nejlepší z kuchyně z jeho vlastní řecké taverny Hellenic Republic. Přestože se naplno věnuje kuchyni v pořadu MasterChef, zvládnul si najít čas a inspirovat svůj tým, aby vytvořil nový restaurační koncept. Očekává se, že restaurace se otevře na začátku roku 2011.

Čerstvě se teď George vrátil v 2. sérii pořadu MasterChef a po boku opět s Garym Mehiganem, Mattem Prestonem a nově i s Annou Gare, je jejich tým opět připraven dodávat odvahu a inspiraci soutěžícím v pořad Junior MasterChef Australia.

MATT PRESTON

matt-preston.jpg

zdroj: masterchefaustralia

Mezinárodně uznávaný a uctívaný kritik jídla Matt Preston se opět přidal ke Garymu Mehiganovi, Georgi Calombarisovi a nově i Anně Preston v pořadu Junior MasterChef Australia.

Je velice známý pro své kravaty a vřelou osobní prezentaci na obrazovce. Preston se stal tak oblíbený, že byl nominován na nejpopulárnější nový mužský talent roku 2010. Vyhrál také cenu Grahama Kennedyho za výjimečný nový talent.

Matt je také ostřílený žurnalista a byl oceněn vysoce uznávaným titulem World Food Media Awards za světově nejlepšího food žurnalistu roku 2008.

Mimo světla televizních reflektorů Matt píše sloupky v sekci novin News Ltd’s a přispívá také do prestižních australských publikací o životním stylu a jídle. Píše také jídelní sekci pro noviny The Age, Epicure, Vogue Entertaining + Travel, Delicious, britské noviny The Guardian a londýnský Time Out.

Předtím, než se připojil k pořadu MasterChef Australia byl Preston 5 let ředitelem melbournského festivalu jídla a vína (Melbourne Food and Vine Festival), který se nyní díky Matta proměnil ve světovou událost.

Stal se populárním ve všech médiích. Byl hostem různých pořadů několika TV stanic, např.: Are You Smarter Than A Fifth Grader?, First Tuesday Book Club a historic quiz show AD/BC. Matt je také autorem a vydavatelem své knihy Cravat-A-Licious; zároveň vydal hudební album k vaření a jídlu pod názvem: Matt Preston - Music from another Platter.

Brzy zde naleznete další informace k našim porotcům. Jen malá ochutnávka. Plánuji zde přidat menší recenze jejich restaurací, jako jsou: The Press Club, Fenix apod. Budou následovat menší představení šéfkuchařů, kteří se objevili v pořadu MasterChef a také různé recepty z tohoto pořadu.

 Gordy

Publikování nebo další šíření obsahu serveru www.amaterske-vareni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář