Jdi na obsah Jdi na menu

MasterChef - Restaurace - FENIX A THE PRESS CLUB

5. 12. 2010

 

Je na čase Vám krátce představit gastronomické zázraky u našich protinožců, a to 2 vlajkové restaurace, jimiž se pyšní 2 porotci z pořadu MasterChef Australia.

FENIX, MELBOURNE 

GARY MEHIGAN

fenix-restaurant.jpg

Dveře restaurace se poprvé otevřely v roce 2001. Z poměrně průměrné a obyčejné restaurace se propracovala až do dnešní podoby, kdy se Fenix stala high-end restaurací typu á la carte s nádhernou terasou, velkou soukromou jídelnou, vinným stolem a také speciálním stolem přímo v kuchyni.

fenix-2.jpg

Rozhodně tato restaurace není pro každého, ale nová vlna molekulární gastronomie ve Fenixu je odvážná, inspirující a často také brilantní. Neuvidíte zde nikoho konzervativního. Takže připravte se na výjevy, jako např.: ženy ve středních letech exhalují plyn ze zeleného čaje, zbytkové výpary ze zeleného čaje a limetkové šlehané pěny, to vše podáváno v tekutém stavu. Takže restaurace plná paradoxů, ale také dobrodružství.

Šéfkuchařem ve Fenixu je Ray Capaldi, který do Austrálie přijel ze Skotska v polovině 90. let vařit klasická jídla. Uchvátila ho ale myšlenka a vášeň zkusit něco nového, když poprvé slyšel o novém myšlení a stylu vaření jídel, který propagují např. šéfkuchaři: Ferran Adrià, později Heston Blumenthal a Andoni Luis Aduriz.

Ray tak začal používat různé techniky vaření, začal používat nové kuchyňské přístroje, vč. speciálních umožňující vaření při -365 stupních Celsia v tekutém dusíku. A výsledná jídla jsou opravdu výtečná a provokují všechny lidské smysly.

Pokud tedy někdy pojedete na dovolenou do Austrálie, tak už víte, kam rozhodně zajít a nechat se okouzlit. A kolik, že Vás to okouzlení bude stát? Za předkrm cca. 350,-Kč, hlavní chod 650-700,-Kč, dezert 280,-Kč. Pokud však chcete zažít něco opravdu speciálního připravte si 2 600,-Kč (s vínem 3 300Kč) a můžete se těšit na 7-chodové degustační menu (plus extra pozornosti šéfkuchaře).

fenix.jpg

Restauraci v Melbourne naleznete na adrese: 680 Victoria St, Richmond

fenix-food.jpg

THE PRESS CLUB
GEORGE CALOMBARIS

the-press-club.jpg

Restaurace, která je vlajkovou lodí skvělého šéfkuchaře George Calombarise. George začal vařit v kuchyni s maminkou a babičkou. Tak vznikla jeho vášeň pro tradiční řecké a kyperské pokrmy. V melbournském hotelu Sofitel pak začala jeho cesta za slávou. Brzy se objevil zájem o experimentální kuchyni. Měl v tom podporu svých mentorů Garyho Mehigana i Raye Capaldiho. 

restaurant.jpg

Mladý šéf brzy slavil úspěchy se svým odhodláním i talentem, a byl brzy oceněn kritiky i širokou veřejností. V roce 2003 sestavil menu, které nikdy Melbourne nevidělo, a stal se mladým šéfem roku.

the-press-club-open-kitchen.jpg

V říjnu 2006 otvírá v přízemí budovy Herald and Weekly Times restauraci Press Club. George si přál, aby jeho restaurace byla chrámem řecké kuchyně, poctou jeho kultuře, kuchyni a pohostinnosti jeho rodiny. A podařilo se.

the-press-club-george.jpg

Press Club se dá popsat jednoduše jako moderní řecká kuchyně. Bere si to nejlepší z řecké kuchyně a mísí moderní techniky, styly a ty nejlepší ingredience. Menu a la carte obsahuje kombinaci nádherných jídel. Degustační menu vč. doporučených výběrových vín je tím nejlepším způsobem, jak si vychutnat pobyt v Press Clubu.

George Calombaris úzce spolupracuje s šéfkuchařem Joe Grbacem, jehož tým vytváří inovativní a lahodná menu.

the-press-club-carrot-puree.jpg

Joe nastoupil v Press Clubu v říjnu 2009. Svůj styl rozvíjel v Melbourne a také v Londýně. Pracoval s šéfkuchaři toho největšího kalibru, jako je např. Jacques Reymond a Gordon Ramsay. Jeho evropské poznatky se pak odrážejí přímo v menu, kdy své inovace aplikuje na regionální řeckou kuchyni. 

aphrodite-the-press-club.jpg

A kolik že to zaplatíte za dobroty v této restauraci? Počítejte s tím, že průměrná útrata na osobu, pokud si dáte předkrm, hlavní chod a také dezert vychází cca. na 1 700,-Kč, ale v nabídce je i výhodné menu tzv. chefs selection, které Vás vyjde jen na 950,-Kč. Speciální degustační 8-chodové menu stojí 2 150,-Kč, respektive vč. degustace vybraných vin 3 850,-Kč.

 
Restauraci můžete navštívit na adrese: 72 Flinders Street, Melbourne 3000, Australia

the-press-club-dish.jpg

Tak to by bylo krátké představení 2 nejúspěšnějších restaurací porotců pořadu MasterChef Australia.

Gordy

 

Publikování nebo další šíření obsahu serveru www.amaterske-vareni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář