Jdi na obsah Jdi na menu

Co je MasterChef?

23. 1. 2011

 

masterchef-logo-2.jpg

 

MasterChef je kuchařská show, která vznikla ve Velké Británii, a jako první ji zařadila do svého vysílání v roce 1990 televizní stanice BBC.

Tato show pak na BBC běžela v letech 1990 – 2001. V roce 2001 show skončila a byla oživena opět v roce 2005 pod názvem: MasterChef – Goes Large. V roce 2008 byla show opět přejmenována na původní název: MasterChef.

Pořad se nyní vysílá ve 4 verzích, které byly potvrzeny do vysílání i pro rok 2011.

Verze jsou následující:

MasterChef: (hlavní pořad vysílaný v současné době v Austrálii, USA, Indii, Novém Zélandě, Velké Británii, Izraeli a Norsku) mezi sebou v něm zápolí amatérští kuchaři vybraní na castinzích

MasterChef: The Professionals: mezi sebou soutěží pouze profesionální kuchaři

Celebrity MasterChef: soutěží celebrity

Junior MasterChef: mezi sebou soutěží děti ve věku 8-12 let. Tento formát se začal vysílat poprvé v roce 1994. V nové verzi se objevil v roce 2010.

V roce 2010 popř. 2011 se začne hlavní pořad MasterChef vysílat také v následujících zemích: Francie, Řecko, Finsko, Švédsko, Belgie, Nizozemí a Peru.

To bylo krátké představení této show.

V průběhu let se měnili jak porotci, posuzující kuchaře i jimi vytvořená jídla, ale také soutěže, v nichž se soutěžilo.  Rád bych se zaměřil především na současný formát vysílaný v roce 2010. Osobně se mi nejvíce líbí formát australský, který je perfektně propracovaný a každému, kdo chce poznat krásy vaření, ho vřele doporučuji.

A jak tedy celá show probíhá? To se dozvíte, když budete číst dále.

Celý princip, jak show funguje, popíšu na mém oblíbeném australském formátu.

Show začíná jako většina televizních show pompézními castingy po celé zemi, ze kterých nakonec porota vybere 50 nejnadanějších amatérských kuchařů, kteří se budou přímo účastnit televizního natáčení. Těchto 50 vybraných kuchařů je podrobeno různým testům ve skladišti MasterChef, jako je: krájení mrkve, cibule, oddělování žloutků od bílků, až po porcování a vykostění ryb… vše trvá do doby, než z 50 kuchařů zbude“jen“ 24 nejlepších. Tento proces eliminace je velmi napínavý a show má spád, takže člověk ji sleduje se zatajeným dechem. Navíc já osobně si některé soutěžící velmi rychle oblíbil a držel jsem jim palce. Soutěžící jsou posuzováni nejčastěji třemi nezávislými porotci, z nichž většinou dva jsou profesionální a světově uznávaní kuchaři a posledním porotcem bývá věhlasný kritik jídla, který pozná i sebemenší nedokonalost jídla. Pro některé soutěže jsou pak pozývání speciální hosté, např. kritici jídel, špičkoví šéfkuchaři, celebrity a další zajímaví hosté. Ale vraťme se k samotným soutěžícím kuchařům. 24 nejlepších kuchařů, kteří úspěšně prošli sítem eliminací, mají tu čest se ubytovat v luxusním hotelu a podívat se do MasterChef kuchyně, kde odteď budou dále soupeřit mezi sebou.

V tomto bodě show už jde o všechno a každá chyba se může stát osudnou a vyústit k vyhazovu z kuchyně. Nicméně porotci se snaží z amatérských kuchařů dostat maximum. Motivují je, inspirují, radí jim a dělají vše pro to, aby objevili toho, kdo si nakonec titul MasterChef zaslouží.

Každá etapa soutěže je rozdělena na 1 týden, na jehož konci 1 soutěžící musí opustit soutěž.  Každý týden začíná kláním zvaným „Mystery box.“  Soutěžící odhalí obsah tajemné krabice a mají vždy určitý čas na to, aby z těchto ingrediencí uvařili či upekli jídlo, které udělá na porotce co největší dojem. Porotce pak ochutnají postupně všechna jídla a určí, která 3 jídla na ně zapůsobila nejvíce. Z těchto třech jídel pak vyberou vítěze, který získá výhodu při další soutěži, která se nazývá „Invention Test“

Invention Test je vlastně testem kreativity a schopnosti soutěžích, kdy je před nimi odkryta pouze jedna základní ingredience, kolem které se musí připravovaný pokrm točit a ostatní ingredience si mohou kuchaři nabrat ve spižírně dle libosti. Ale pozor, jejich čas bývá limitován. Někdy na 1 minutu, někdy na 1,5 minuty. A aby to neměli tak snadné, tak i ingredience jsou omezeny např. na počet 10-12 na kuchaře. Takže zde hraje hlavní roli především rychlost, a to nejen sbírání ingrediencí ve spíži, ale také rychlost myšlení, kdy se musí bleskově rozhodnout, co opravdu k vaření potřebují, co vezmou a co naopak nepotřebují. 

Výhoda výhry v soutěži Mystery Box je ta, že výherce může vybírat ze 3 možností právě onu základní ingredienci a zajistit si tak lepší startovní pozici tím, že si vybere takovou, ze které umí vařit. A druhá výhoda je, že ve spíži má na výběr ingrediencí k vaření dvojnásobný čas. Invention Test začíná a soutěžící mají opět omezený čas na to, aby uvařili co nejlepší jídlo. Nehodnotí se samozřejmě jen chuť jídla, ale také jeho vzhled, struktura, vůně a v neposlední řadě i aranžmá na talíři. Porota nyní neochutnává jídla všech soutěžících, ale vyberou si jen 3 jídla, podle nich ta nejlepší a také 3 nejhorší. Z nejlepších třech jídel vyberou vítěze, který má šanci vybojovat si pro sebe imunitu, kterou může kdykoliv v soutěži 1 krát použít dle vlastního uvážení. 3 nejhorší jídla naopak znamenají, že soutěžící se musejí proti sobě utkat v „Pressure Test“ ve kterém jde o to, že z 3 soutěžících vždy jeden, ten nejslabší, jede domů. Ale vraťme se k soutěži o imunitu.

Ta se jmenuje „Master Challenge“ a jde v ní o to, že amatérský kuchař se postaví proti špičkovému profesionálnímu kuchaři a musí co nejvíce napodobit právě jeho specialitu. Já osobně mám tuto soutěž ze všech v MasterChef nejraději. Vždy držím amatérovi pěsti, aby porazil profíka, ale upřímně, toto se stane málokdy. Soutěž je také časově omezena. Na konci oba kuchaři předloží porotě svá jídla a porota, aniž by věděla, který talíř je čí, ohodnotí jídla známkami od 1/10 – 10/10 (přičemž 10/10 je nejlepší). Max. počet bodů od poroty je 30. Kdo dosáhne většího počtu bodů, ten vyhrává.

Pressure Test jde zase o to vygradovat napětí a napnout nervy soutěžících na maximum, tak aby ukázali, co v nich opravdu je a jak zvládají stresové situace. A jde o hodně. Jak jsem již psal, nejslabší vždy jede domů. V Pressure Test se buď vaří na čas, a z výsledných jídel porotci ohlásí to nejhorší a jeho tvůrce putuje domů, nebo je tu druhá varianta, kdy porotci odhalí tajemné jídlo a soutěžící musí postupně jeden po druhém hádat, jaké ingredience se v jídle nacházejí. Každý tip musí potvrdit porota tím, že odhalí správnou ingredienci také na talíři přikrytém poklopem. Kdo se první splete a řekne ingredienci, která v jídle není, vypadavá a jede domů.

Invention test však někdy střídá jiná soutěž, a ta se nazývá: Off-site challenge, kdy soutěžící nesoutěží sami za sebe, ale za tým, a to buď modrý anebo červený. Soutěží se vždy někde venku, mimo MasterChef kuchyni a vítězný tým získává jako výhru oběd v luxusní a špičkové restauraci, setkání s jejím šéfkuchařem a zároveň nemohou být navrženi pro Pressure Test. Naopak tým, který prohrál je navržen na Pressure Test. Buď jde o celý tým, nebo o 3 nejhorší soutěžící z prohraného týmu. Nejhorší z nich jede opět domů.

A kde se Off-site challenge odehrává? Jde o luxusní výletní lodě, kuchyně bežných restaurací, rauty, dětské párty a narozeniny, uvaření luxusní večeře u cizí rodiny doma, vaření ve školní jídelně apod.

Abych nezapomněl, ještě odskočím k tomu, co nastane, když je soutěžící vyřazen. Porota a soutěžící, kteří s ním prošli Pressure Test, se s ním rozloučí a ten musí neprodleně opustit MasterChef kuchyni, nasednout do auta a odjet domů. Zbylí 2 soutěžící se vrátí za ostatními na hotel, kde se už netrpělivě očekává, kdo že to dnes vypadnul. Většinou roli hrají velké emoce, objetí, plač a dojemné scény. Na úplném konci se objeví medailonek vypadnuvšího soutěžícího, kde je napsáno, jak se s odstupem času vyvíjí jeho život, kariéra a jestli se i dále věnuje vaření.

Každý týden se pak v pořadu objevuje speciální díl s názvem „Masterclass“ V tomto díle 2 profesionální šéfkuchaři z poroty předvádějí amatérským kuchařům různé pokrmy té nejvyšší kvality, předávají jim své zkušenosti a celkově se snaží, aby se amatérští kuchaři neustále ve vaření zdokonalovali.

Doporučuji sledovat, protože recepty jsou opravdu úžasné, výjimečné a inspirativní.

Shrnutí: MasterChef je strhující show o vaření, která je díky 20leté tradici propracována do nejmenšího detailu. Pokud máte rádi vaření a chcete nějakou inspiraci, doporučuji sledovat. V současnosti určitě nejlepší show o vaření, zvláště její australská verze. V americké verzi zase doporučuji sledovat z toho důvodu, že jedním z porotců byl sám ďábelský Gordon Ramsey, a to je už samo o sobě zárukou kvality a napětí.

Kdybyste se chtěli na pořad MasterChef podívat, tak možností máte několik: kanál Youtube, internetový stream, stáhnout si jednotlivé díly nebo celou sezónu přes torrenty, popř. si koupit satelitní přijímač.

Pokud Vás zajímá, co dále v této sekci MasterChef naleznete, tak se můžete již brzy těšit na různé fotogalerie soutěžících i poroty, na recepty přímo z pořadu, informace o porotcích a jejich restauracích a také informace, kdo jednotlivé série pořadu MasterChef vyhrál apod. Bude toho spousta, takže se máte opravdu nač těšit. 

Gordy

Publikování nebo další šíření obsahu serveru www.amaterske-vareni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Augi - Masterchef CZ

16. 1. 2013 16:50

Masterchef po česku docela ušel, první díl byl strašný, hlavně chování porotců :)

Ajvngou - Doplnění

20. 9. 2011 10:54

Jen bych doplnil, že sledovat MasterChefa (americká verze s Gordonem Ramsayem) můžete s CZ titulkama na videacesky.cz. Ale rychle, protože na YouTube se zpravidla ty díly moc dlouho neohřejí. Jinak titulky k 1. sérce jsou k dispozici na titulky.com a stáhnout díly můžete různě...

Amy - Re: Doplnění

21. 9. 2011 23:13

Máš pravdu Ajvne..., ale někteří máme celou edici doma. Sice v angličtině, ale už je to zkouknuto. Každopádně, Australský Master je lepší než amerikános ;)