Jdi na obsah Jdi na menu

Adriano Zumbo

6. 7. 2011

 

Adriano Zumbo není běžný cukrář. Jeho cukrářské kreace vyvolávají obdiv u kritiků stejně tak u široké veřejnosti, a to z důvodů, že jsou unikátní svým konceptem a provedením – poměrně snadné, nicméně nikde v Austrálii nenajdete něco tak mimořádného.

adrianozumbo.jpg

Tento venkovský kluk poprvé okusil sladký život v supermarketu Coonamble, který vlastní jeho rodiče. Tam podnikal nájezdy na lízátka, různé koláče a dorty. Sám se potom vydal cestou za svým cukrářským snem. V touze po tom, aby jeho cukroví bylo, co nejdokonalejší začal pracovat a trénovat v Austrálii a také ve Francii s velikány jakou jsou Neil Perry, Ramon Morato a Pierre Herme.

Inspirován světem kolem sebe, jeho dezerty vyprávějí svůj příběh nebo na sebe berou podobu svých jmenovců. K největším přednostem Adriana patří kreativní myšlení, výjimečný talent a schopnosti, přírodní zvědavost a sklony používat netradiční ingredience.

Díky pořadu MasterChef Australia se světoznámým stala jeho efektní cukrářská kreace s názvem croquembouche. 

croquembouche--adriano-zumbo.jpg

Zdroj: www.adrianozumbo.com

V tomto roce (2011) by mu měla vyjít jeho 1. kniha a navíc má rozpracováno několik zajímavých projektů. Jeho cílem je zkaramelizovat celý australský národ, a jak to tak vypadá, je na dobré cestě.

A kde můžete Adrianovy kreace ochutnat?

1. cukrárnu Balmain najdete na adrese: 296 Darling St, Balmain, NSW 2040. Jde o cukrárnu otevřenou v dubnu 2007, která je inspirována francouzskými cukrárnami. Je v ní obrovský výběr čerstvě upečených chlebů, zákusků, macaroonů a navíc taky pár unikátních dortů. Tady si opravdu každý najde svůj malý poklad.

macaroons2.jpg

Macaroons

macaroons-by-adriano-zumbo2.jpg

Macaroons

Zdroj: www.atablefortwo.com.au Billyho stránky (soutěžící z pořadu Masterchef Australia 2011

 2. cukrárnu Manly najdete na adrese: Shop 1a/40 The East Esplanade, Manly, NSW 2095. Jde o elegantní cukrárnu, ideální pro objevování Adrianových chutí. Byla otevřena v prosinci 2010. Naleznete zde obrovskou škálu inovativních dortů, koláčků, macaroonů a cukroví.

3. místem je kavárna – Café Rozelle. Tu najdete na adrese: 114 Terry St, Rozelle, NSW 2039. Jde o malou, ale velmi útulnou kavárničku s 9 barovými stoličkami, kolem dlouhého barového pultu. Díky stoličkám můžete vidět až do kuchyně, kde se připravují dorty, koláčky, cukroví, chleby, koláče, klobásy a kompletně všechny macaroony. Najdete zde kompletní výběr všeho, co prodává i ve dvou předcházejících cukrárnách. Navíc si můžete objednat lahodnou kávu, čaj nebo nějaký studený drink. Otevřeno mají 7 dní v týdnu. Nejvíce narváno je pak o víkendech.

Pokud už se rozhodnete navštívit Austrálii a jeden z podniků Adriana, počítejte s opravdu dlouhou frontou. Na youtube.com jsem našla, jak zákaznicí čekají před cukrárnou Adriana Zumbo. Já bych čekala i celý den, bohužel bych pak musela do České republiky pěšky, protože bych snědla všechno.

Tak dlouho se čeká ...

Veledíla Adriano Zumbo

zumboadriano.jpg

Zdroj: www.atablefortwo.com.au

zumboadriano2.jpg

Zdroj: www.atablefortwo.com.au

zumboadriano3.jpg

Zdroj: www.atablefortwo.com.au

A jestli chcete vidět opravdové dílo, tak se podívejte na V8 cake. Tohle musí být maximální pochoutka.

v8-cake.jpg

Recept na V8 cake se budeme snažit přeložit, ale je to opravdu velmi složitý dort.

Zdroj: youtube.com // Chocolate mouse cake od Adriano Zumbo

 

Váš Gordy

Publikování nebo další šíření obsahu serveru www.amaterske-vareni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář