Jdi na obsah Jdi na menu

Vanilková pasta

29. 6. 2011


Vanilková pasta

Připravte si list pečícího papíru. Vanilkový lusk položte na rovnou a hladkou plochu a lusk malým nožíkem rozdělte na dvě části. Takto opakujte i u ostatních vanilkových lusků.


Takto nakrájené lusky pak rovnoměrně rozmístěte na pečící papír, a to tak, aby se vzájemně mezi sebou nedotýkaly.


Nechte předehřát troubu na 175 – 200 stupňů. Pozor trouba nesmí být příliš rozpálená. Vanilkové lusky vložte na pečícím papíře do trouby a pečte zhruba 30 min. Každých 10-15 min. zkontrolujte, jak lusky vypadají. Jakmile jsou kompletně vysušené a křehké, vyndejte je z trouby a nechte zchladnout na pokojovou teplotu.


Lusky pak nalámete na menší kousky a několik jich dejte nejlépe do mlýnku na koření, případně do očištěného mlýnku na kávu. Melte tak dlouho, dokud nevznikne z lusků prášek. Vzniklý prášek nasypte do misky. Takto pokračujte i se zbývajícími lusky.


Do misky s práškem pak přidejte 1 polévkovou lžíci kukuřičného sirupu. Přidávejte sirup do té doby, dokud nedosáhnete potřebné konzistence vanilkové pasty. Přidávejte však jen tolik sirupu, aby bylo snadné pastu nabrat. Množství přidaného kukuřičného sirupu závisí na celkovém množství pomletých vanilkových lusků.


Vzniklou pastu nechejte týden odležet v lednici v přikryté misce.

 

Gordy ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Věra M. - Kde koupit?

14. 3. 2012 20:40

Dobrý den, dnes jsem si koupila poslední kuchařku Jamieho Olivera a skoro ve všech dezertech má uvedenou, pro mě, doposud neznámou vanilkovou pastu. Lusk a kukuřičný škrob doma mám, pokusím se brzy o výrobu. Ale dá se někde koupit? Jsem z Prahy. Díky

Amy - Re: Kde koupit?

17. 3. 2012 18:56

Zdravím, já právě nevím. Nejsem si jistá. Ten recept na vanilkovou pastu je přeložený ze zahraničních stránek. Tak doufám, že to bude ok. ;)

Marianka - pasta

11. 10. 2011 14:27

Paráda, recept na vanilkovou pastu nešlo někde najít. Vyzkoušeno a je to v pořádku. Děkuji.

Amy - Re: pasta

13. 10. 2011 17:15

Já děkuji ;)