Jdi na obsah Jdi na menu

O marcipánu

17. 4. 2011

 

Někde v diskuzích jsem narazila na parádní příspěvek o pravém marcipánu. Na nějakém portále o vaření psali recept na pravý marcipán. Recept jsem nečetla, ale zaujal mě příspěvek, který byl v diskuzi. Musím se s ním podělit a proto ho tady dávám.

"Proboha, kde jste jako vyhrabali tak stupidní recept. Jako cukrář Vám rovnou říkám, že pokud umelete mandle na strojku na mák a nebo je rozmixujete, pustí olej a nikdy se Vám nespojí s cukrem. Pokud nemáte doma třecí stroj, pravý marcipán uděláte těžko."

Tak a je to! Mně osobně se tento příspěvek líbí. Konečně se ozval někdo, kdo tomu rozumí. Navíc se vždycky, já amatér, směju těm, kteří vypisují recepty jako pravý, originál apod.

Škoda, že nevím o koho se jednalo, ale skláním se.

Jo jo, pravý marcipán je pravý marcipán. Který to, ale je? Tak to si nerisknu ani vyhledávat. Já sama jsem dala na stránky falešný marcipán. Ten pravý musí být úžasný.

To je úplně to samé, jak mně může někdo nasrat a udělat Tiramisu z pomazánkového másla a napsat: pravé Tiramisu - to je fakt na facku. Jasně, Mascarpone je drahé. :D

Já Tiramisu nedělala, protože bych taky mohla ujet. Každopádně, sehnat recept, který je originál je opravdu těžký, ale serfovala jsem a našla.

No, zpět k marcipánu - kdo ví, jak to s ním je.

Teď jsem si vzpoměla ještě na pravý dort. Ufff, mám nebo nemám napsat - Smůla...ty víš mamko.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jiil - pravý marcipán

21. 6. 2011 8:45

Dovoluji si oponovat panu cukráři.Já jsem pravý marcipán-z mandlí doma už dělala několikrát,není tak jemný jako z třecího stroje,ale dá se spojit,olej mandličky nepustily,šel natvarovat a chutnal báječně....mandle jsem mlela na masovém strojku.

Amy - Re: pravý marcipán

21. 6. 2011 22:04

Díky za názor, každopádně škoda, že nám pán cukrář neodpoví. On totiž neví o téhle diskuzi. Což je škoda, ale třeba by se s námi pral :D Já jsem to zatím s mandličkama nezkoušela vůbec.

Zana - Re: pravý marcipán

3. 1. 2013 17:46

Také jsem dělala tento marcipán několikrát, sice to trvá trochu déle, ale spojí se normálně, kromě cukru a mandlí mám v receptu pár kapek mandlového likéru, já mandle nemlela, ale postrouhala hodně na jemno, ano není tak jemný jako z třecího stroje, ale je výtečný, u nás doma všem chutnal