Jdi na obsah Jdi na menu

Čokoládové dekorace

1. 5. 2011


Vytváříme čokoládové dekorace s rozehřáté čokolády.

Důležité je čokoládu prvně rozehřát. Pak čokoládu rovnoměrně rozetřeme na desku nebo na pevnou podložku a můžeme vytvářet.

Lístečky – lístky některých rostlin potřeme rozehřátou čokoládou, necháme ztuhnout a opatrně sloupneme. Hlavně nezapomeneme lístky před rozetřením omýt ve vodě :D

Krajkové mřížky – rozehřátou čokoládu nastříkáme na pergamenový papír do libovolného mřížkového tvaru. Aby bylo rychleji ztuhlo, dáme do chladničky. Opatrně pak dekoraci sloupneme.

Kytičky – rozehřátou polevu dáme do malého zdobícího kornoutku a na papír namalujeme kytičky. Pomocí kornoutku, který je naplněn polevou obkreslíme kytičky. Pak necháme zatuhnout a opatrně sloupneme.

Hoblinky – ostřím škrabky na zeleninu přejíždíme kousek čokolády tak, aby vznikly hoblinky. Nejlépe uděláme, když použijeme čokoládu, kterou jsme měli pro tento účet schovanou v lednici. Na hoblinky použijeme jakoukoliv čokoládu. (Nemyslela jsem zrovna tu plněnou :D)

Srdíčka – čokoládovou polevu rovnoměrně rozetřeme na pevnou podložku a necháme částečně ztuhnout. Pak si vezmeme formičku a vykrajujeme srdíčka. Nemusíme použít jen srdcovou formičku, ale jakoukoliv jinou. Případně můžeme nakrájet čtverečky, trojúhelníčky apod. Necháme ztuhnout a opatrně sloupneme.

Ruličky – kuchařskou špachtlí sloupneme rovným směrem část neztuhlé polevy a vytvoříme ruličky.

Vějířky – kuchařskou špachtlí sloupneme do oblouku část neztuhlé polevy a prstem ji přidržujeme tak, aby vznikl vějíř.

Svitky – širokými tahy nože nebo špachtle po povrchu polevy získáme elegantní a jednoduché čokoládové svitky.

Košíčky – připravíme si papírové košíčky a štětec. Do košíčku nalijeme trochu čokolády a rozlijeme ji po dně a po stranách košíčků. Strany ještě dotáhneme štětcem, na kterém máme čokoládu. Necháme zatuhnout a tento postup zopakujeme vícekrát. Po ztuhnutí čokoládové košíčky opatrně vyloupneme z papírových košíčků.

Adventní dekorace – rozpuštěnou čokoládu nalijeme do formiček z adventního kalendáře a necháme ztuhnout.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář