Jdi na obsah Jdi na menu

Gordon Ramsay – Svíčková Wellington - Beef Wellington

25. 1. 2011

 

INGREDIENCE:
Žampióny, mořská sůl a mletý pepř, olivový olej na vaření, hovězí svíčková, 2 lžíce hořčice (anglická), plátky šunky (parmská nebo prosciutto (čti: prošuto), listové těsto, 2 žloutky.
POSTUP:
Žampióny se rozmixují s trochou soli a pomletého pepře na hrubší pastu. Vzniklou směs dáme na pánev a mícháme jí na silném ohni, aby se nám vypařila tekutina. Tuto směs pak necháme vychladnout.
Vezmeme si pánev a nalijeme na ní trochu olivového oleje. Svíčkovou osolíme a opepříme pomletým pepřem. Maso opečeme na olivovém oleji, zhruba asi půl minuty z každé strany. Je důležité, aby se maso zatáhlo. Pak ho potřeme hořčicí. Je dobré ho potřít ihned, maso tak více vstřebá hořčici a necháme vychladnout.
Na kuchyňskou desku či vál, položíme potravinářskou fólii a na ní upravíme plátky šunky či prosciutta. Musíme to udělat tak, aby se plátky překrývaly. Šunku potřeme houbovou směsí, nejlépe lžící a pěkně postupně. Až máme natáhnutou houbovou směs, doprostřed položíme vychladlé maso.
Fólie nám pomůže maso zabalit do šunky. Okraje fólie pak zkroutíme na koncích a maso uložíme do lednice. Mělo by tam být tak cca 15-20 minut.
Listové těsto si rozválíme na vále, můžeme použít i listové těsto, které je již vyváleno. Důležité je, aby nám vznikl obdélník. Teď je pravý čas vytáhnout maso z lednice. Odbalíme ho z fólie a položíme doprostřed listového těsta. Okolní těsto potřeme žloutkem. Pak zabalíme. Nadbytečné kousky je možno odříznout. Můžeme si vzít taky potravinářskou fólii a na ní dát vyválený obdélník listového těsta a zopakovat stejný způsob jako v první verzi. Tady nám zase fólie zabalí listové těsto. Na koncích ho zauzlíčkujte. Výhodou je, že se Vám vytvoří krásný váleček a po stranách bude vypadat moc hezky.
Celý váleček opět vložte na 15-20 minut do lednice. Předehřejte si troubu na 200°C.
Až vytáhnete těsto z lednice, odbalte fólii a udělejte tupou stranou nože zářezy. Ale velmi jemně, abyste se nedostali přímo do směsi. Pak potřete žloutkem. Můžete ještě posypat solí a pepřem.
Celou směs pečte asi 20 minut, pak zmírněte teplotu a pečte ještě 15 minut.
Až je hotovo, nechte Váš Wellington odpočinout. Zhruba asi 10 až 15 minut.
Pak nakrájejte a podávejte. Maso by mělo být uprostřed krásně růžové.

fillet-of-beef-wellington.jpg

foto zdroj: youtube.com (on The F Word)

Jinak na internetu je těch svíčkových tolik, že je to až neuvěřitelné. Stejně to má každý jinak :D

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář