Jdi na obsah Jdi na menu

Jak se stát úspěšnou dortařkou - článek

5. 4. 2014

 

Jak se stát úspěšnou dortařkou?

1. Neumět upéct korpus

2. Neumět udělat správný krém

3. Nemít správné náčiní na pečení

4. Nemít fantazii

5. Neumět upéct ani jednoduchý moučník

6. Nerozumět správným cukrářským pojmům

A takto bych mohla pokračovat dál a dál, jenže POZOR!


Abych vše uvedla na správnou míru, tak já dortařka, a ani cukrářka nejsem. Je mi to osobně líto, ale bohužel nebudu. Důvod?

1. Abych byla oficiálně paní dortařka, potřebuji mít na toto řemeslo (cukrařinu) školu.
2. Nemám peníze na to, abych si otevřela vlastní provoznu a splnila veškeré požadavky, které je třeba. Teď už slyším ty kecy typu: zajdi do banky, půjč si prachy, sežeň někoho, kdo se za tebe zaručí a je hotovo. Dovolte mi se zasmát.
3. Konkurence - nebudu se tady bavit o oficiálních cukrárnách a cukrářích. Budu se zde bavit o těch, co pečou načerno. Nebudu, ale tyto lidi hanit. Jen hrstka z nich by mohla péct oficiálně. Jenže to by museli splnit všechny podmínky výše, a to je ten háček.
Mám opravdu hodně projetých stránek s dorty a moučníky. I Facebook jsem celý prolezla a pro Kristovy rány, to je teprve velká kolekce. Ať žije Facebook!
4. Otevřený boj nazvaný ofiko vs. načerno. Jednoho večera jsem si sedla k Facebooku a najela jsem na profil jedné známé cukrářky. Začala jsem číst příspěvky a nestačila jsem se divit. Jedna fotka dortu a tolik komentářů? Tak na to se podívám. Ještě zajímavější bylo, že se v komentářích odehrával velký
boj mezi paní ofiko a mezi těmi co sice dorty dělají, ale dělají je jen pro zábavu, pro rodinu - ve velkém množství, ale říkám Vám nedělají to načerno.
Jde o to, že paní ofiko dělala dort a nějak se jí nevydařil, tak ti ostatní udělali boom a jeli do ní a zapomněli na jednu důležitou věc. Psali ze svých pravých facebookových profilů, a to byla ta velká chyba. Jaká? To snad nemusím rozepisovat.
Abych se vrátila zpět. Ty komentáře ta zlost, nenávist a zášť byly cítit skoro v každém slově. No, berme to tak, že máme právo vyjádřit svůj názor a tak ho tedy vyjádříme. Správně se to říká: 100 lidí, 100 chutí.
5. Velký facebookový profil o dortech a záhadný dopis.
Tak jeden takový opravdu moc velký existoval, ale již neexistuje. Profil obsahoval tolik děl, že byste se začali divit.
Důvod pádu tohoto profilu?
Všechny ty, které tvořily tak posílaly fota na tento profil a údajně se k němu dostal FÚ a tvořilkám začaly chodit dopisy z FÚ. A co dopis obsahoval? Údajně informace o tom, že máte zaplatit pokutu, že dle fotografií a informací z FB a dalších prezentací FÚ zjistil, že pečete v takovém množství, že musíte mít provoznu. Tyto informace nemám sice ověřené, ale na každém šprochu pravdy trochu.
Takže já tedy nevím, zda je tohle pravda, ale… Projela jsem různé diskuze a tam se podobné informace také psaly.
6. Super krémy - já miluju dorty s máslovým krémem. Co mě může nejvíc natočit je, když čtu v jistých profilech, jaký ten dort obsahuje "krém". Můžete mi někdo vysvětlit co je to za krém, když obsahuje: jogurt a zakysanou smetanu. Např. na korpus namažu ovocný jahodový jogurt. Cože??? Ok, tak jo, je jiná doba.
Pařížský krém - v těch všech různých profilech jsem četla, jak je ten Paříž výbornej a všichni ho chtějí.
Ok. Tak jsem šla hledat nějaký originální recept na tu slavnou Paříž, a co jsem našla? Miliony různých receptů. Zkoušela jsem asi tři, že si doma trochu dáme. Výsledek: břečka, sračka a hrůza. Myslím, že to nebude těmi recepty, ale mýma rukama. No, to je vlastně jedno. I po dvou letech slyším o pařížském krému. Nemůže být trendy třeba karamelový nebo pistáciový?
7. Hmoty a marcipán - někdo ví, kam směřuju. Hmota a marcipán (falešný) opravdu není to stejné. Ta chuť je opravdu jiná. Největší averzi jsem měla na dort plný této hmoty. Postupem času jsem zjistila, že ta hmota není zase tak špatná a když se doma chcete vyblbnout a udělat neteři nějaké postavičky,
tak máte z půlky vyhráno. Nemusíte se pachtit s děláním marcipánu, který rychle tvrdne, ale vše již máte hotovo a můžete rovnou tvořit. Až na to, že někomu chutná marcipán a někomu zase hmota.
Co obsahuje hmota, a co obsahuje marcipán, si najdete sami na netu. Pro mě je ale hmota krutopřísně sladká, a to je můj problém.
Velký rozdíl je ve vyválení marcipánu a vyválení hmoty, tak tady je to jiná pohádka.
8. Techniky - techniky zdobení, potahování, modelace apod., to vše najdete na internetu a stačí trochu trpělivosti, umu a vše se naučíte. Nepotřebujete na to školu. Dnes je internet plný rad a tak se i z naprostého laika může stát mistr.
9. Náčiní – no, s jednou formou toho moc nenaděláte. Určitě budete potřebovat různé formy.
Váleček, podložku, vykrajovátka, kostice na modelování a spousty dalšího náčiní. Jejda, málem jsem opomenula ruční šlehač nebo kamaráda robota.

A v mém psaní bych mohla pokračovat dál a dál, ale vraťme se na začátek:

Jak se stát úspěšnou dortařkou? Stačí jen chtít, mít peníze, zaplatit si reklamu, mít zákazníky, splnit všechny podmínky k tomuto podnikání a co je nejdůležitější: umět péct, dělat výborné krémy a hlavně mít velkou fantazii a splnit svému klientovi všechna přání + mohla bych pokračovat dále ;)

BODY

1. Neumět upéct korpus

2. Neumět udělat správný krém

3. Nemít správné náčiní na pečení

4. Nemít fantazii

5. Neumět upéct ani jednoduchý moučník

6. Nerozumět správným cukrářským pojmům

Všechny tyto body výše, to jsem já, a věřte nebo nevěřte, ale všechny jsem zvládla a změnila je v opak. Teda krom 5. a 6. - na ty jsem prostě jelen. A k čemu mi to bylo? Jen k další zkušenosti v mém životě.

 

Vaše Amy ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář