Jdi na obsah Jdi na menu

O mně . . . a o této rubrice

23. 1. 2011

 

Pusťte k plotně naprostého amatéra jako jsem já, a v lepším případě budete mít jen půlku svých zubů (pokud tedy nemáte protézu) a poloviční břichobol. V horším případě Vám podpálím kuchyň.

Aby se z amatérky jako jsem já, stala aspoň princezna kuchyně (tohle je fakt kec roku), je třeba cvičit a otáčet se v kuchyni v alobalovém skafandru.

Co je to rubrika amatérské vaření? Nebo co je to vůbec amatérské vaření?

No to je rubrika mých kuchařských umění a katastrof. Chci jen ukázat takovým jako jsem já, že když se snažíme, tak to jde. Naopak zase uvítám rady od kuchařů, kuchařinek, maminek, babiček, kulinářů apod. Já osobně mám ve vaření guláš. Neznám kuchařské pojmy, když čtu recepty, škrábu se v hlavě a když už se do něčeho pustím, obvykle to skončí katastroficky, ale to přeháním.  Amatérské vaření je prostě - amatéři spojme se...... !!!

Ještě bych tedy dodala, že moje maminka je kuchařka. Babička, ta mi dala také pár rad, např. vaječina "ta mi jde".  Ségra ta je expert na dorty, holt děvče je samouk a zatím musím uznat, že její dortíky sklízí úspěch. Alespoň u nás v rodině.

Tolik členů rodiny a známých se pohybují v tomto světě vaření a zrovna já jsem takový patlal.
Já se za tohle nestydím, ta rubrika a tyto stránky jsou tu proto, abych ukázala, že já i vy jsme .........................

Vaše Amy

Pokud budete chtít také přispět svými amatérskými kousky, např. články a fotkami - napište nám na: amaterske.vareni@gmail.com  Vaše příspěvky rádi uveřejníme (i spálená bábovka je unikát).

A jinak slovo amatér jsem si oblíbila - tak prostě amatér

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář