Jdi na obsah Jdi na menu

ŠMOULÍ CHALLENGE 3 - JAK VYTVOŘIT POSTAVIČKY ZE ŠMOULŮ

25. 8. 2011

 

Jak vytvořit postavičky šmoulů?

Toť otázka. Prohrabala jsem celý web a pořád jsem nenašla nějaký návod jak je udělat. Takže jsem se rozhodla, že je udělám z marcipánu a to je můj první základní kámen.

Marcipán to bude jedna báseň, ale na něčem se to musím naučit. Takže jsem si zašla do papírnictví a nakoupila snad 100kg plastelíny :D

Vytiskla jsem si z omalovánek na webu pár postaviček, přichystala si plastelínovou hmotu a dala se do práce.

Šmoula č. 1 – Upatlejte v tom vedru (pozn. je léto) něco s plastelíny. Modrou barvu jsem měla po rukách rozpatlanou a vůbec se mi nedařilo. Mozek mi říkal, to zvládneš, nebuď baba a já šůlala a šůlala. Udělala jsem první hlavu a pak oči. Na hlavu jsem udělala bílou čepici a pěkně jí na plastelínovou hlavu nasadila. Paráda, no spokojenost vůbec žádná. Jak udělám kruci to tělo a ty nohy? Koukala jsem na vytištěnou omalovánku a tvořila jsem. Můj první šmoula tedy dopadl takto:

smoula-1.jpg

smoula-2.jpg

smoula-3.jpg

Já vím, nic moc, ale snaha byla. Každopádně si musím přiznat, že to šmoula je. Sice ne jakoby z omalovánky, ale je modrej. Tohle je pořád, ale plastelína. Obávám se, že z marcipánu to bude teprve výzva. Marcipán je tužší než plastelína.

 

Gargamel – Hlava Gargamela byla opravdu nad mé síly. Asi 3x jsem jeho hlavu rozbila pěstí. Nakonec jsem něco jako Gargamel stvořila, ale jeho hlava je z vrchu jakoby odřízlá, nos je větší a vypadá spíše jako nějaký mnich, než jako Gargamel. Zatracenej Gargouš, tohle jsou fakt nervy. Tělo bylo jednodušší, ale neměla jsem více černé plastelíny, takže je jeho hábit v barvě hnědé. Obávám se však, že pokud mi to opravdu nepůjde, postavičky koupím umělé.

gargamel.jpg

gargamel-2.jpg

gargamel-3.jpg

gargamel-4.jpg

Azrael – Tak kocour Azrael je chudák. Prvně jsem z něj udělala psa, pak jsem ho rozbila pěstí a nakonec se z něj stal přežranej Garfield, takže Azrael je opravdu těžký. Na fotce vypadá tragikomicky. Holt jsem patlal.

smoula--gargamel--azrael.jpg

Šmoulinka – Šmoulinku jsem patlala na zahradě. Hlava byla snad ok, ale udělat jí řasy??? Absolutní hrůza, takže řasy nebudou. Pak jsem musela vytvořit vlasy a na ně posadit čepičku. Tak to by ještě ušlo, ale jakmile jsem začala nasazovat tělo, hlava se skoulela a bylo po parádě. Takže znova. Šatičky jsem taky odflákla, protože jsem asi málo kreativní. Bylo horko a plastelína se topila. Nakonec to dopadlo takto. 

smoulinka.jpg

smoulinka-2.jpg

smoulinka-3.jpg

smoulinka-plastelina.jpg

Myslím, že Šmoulinka vypadá spíš jako prase

Hlava Koumáka – opět patláno na zahradě. Zkuste nasadit šmoulí hlavě brýle, fakt luxusní. Všechno je tak malinké a plastelína se roztýká. Takže jsem skončila hlavičkou a brýlemi, viz. foto

plastelina-smoula.jpg

Mix – na této fotce je Gargamel, Azrael a první utvořený šmoula. Pak tam můžete vidět hříbek, ale to je jen pokus, jak půjde udělat hřib. Ten bude mnohonásobně větší. Byl vytvořen ze zbytků plastelíny, takže tahle kreatura se nebude tvořit. Pak je tam kytička, ale ta je taky ze zbytků plastelíny.

smoula--gargamel--azrael.jpg

Již brzy si udělám marcipán a začnu zkoušet. Vše pak naleznete v dalších článcích.

Vaše Amy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Marie - Skvělé

3. 9. 2011 23:25

Skvělé, čekám na další

Amy - Re: Skvělé

4. 9. 2011 18:32

Moc děkuji, vážím si toho.

Miriam - Parada

26. 8. 2011 10:12

Já bych to určitě nezvladlá takže chvalim