Jdi na obsah Jdi na menu

ŠMOULÍ CHALLENGE 2 - O ŠMOULECH

25. 8. 2011

 

Kdo jsou šmoulové?

Šmoulové jsou modří skřítci, kteří měří dva couly. Namaloval je belgický kreslíř Peya (Pierre Culliford 25. 6. 1928 – 24. 12. 1992). Všichni Šmoulové jsou modří, někteří se liší podle oblečení. Např. Taťka Šmoula nosí červené kalhoty a červenou čepici, Šmoulinka má šaty a krásné blond vlasy, další Šmoulové se liší podle toho jaký charakter má jejich postava. Např. Šmoula Farmář nosí oblečení farmářského (zahradnického) stylu, Koumák nosí brýle, Kutil nosí tužku za uchem a tak bychom mohli specifikovat další a další šmoulí postavičky.

Další postavičky jsou rozepsány na wikipedii.

 

Znělka - ŠMOULOVÉ

Text k seriálu šmoulovéŠMOULOVÉ TEXT

Šmoulí omalovánky ŠMOULÍ OMALOVÁNKY

Šmoulí hra - ŠMOULOVÉ HRA

 

Kdo je Gargamel?

Gargamel je čaroděj a je zapřísáhlým nepřítelem všech Šmoulů. Nemá rád dobro a Šmouly k smrti nenávidí. Neustále vymýšlí, jak škodit šmoulům a také jak je pochytat.  Vlastní kocoura, který se jmenuje Azrael. Pokud se Gargamelovi něco nepovede, vždy hází vinu na tohoto kocoura.  Když se Gargamelovi nepovede chytit Šmoulu anebo se jeho plány zhatí a on dojde k újmě, vždycky vykřikuje: „Šmouly, nechci ani vidět“.

Kdo je Azrael?

Azrael je kocour čaroděje Gargamela. Má hnědou barvu, strašlivé žluté oči a velké ostré drápy. Bohužel jeho drahý pán Gargamel mu nedělá velkou radost, protože díky pokusům a lektvarům, které Gargamel tvoří, vždycky nějakou nehodou odskáče nebohý Azrael :D

Kde bydlí Šmoulové?

Šmoulové bydlí v houbách nebo si své domečky stavějí z kamene. Jedině Šmoula Vás může dovést ke své vesničce, vy sami ji nikdy nenajdete. ;)

Kde bydlí Gargamel a Azrael?

Garmel a Azrael bydlí ve svém hradě.

 

gargamel-a-smoulove.jpg

smoulinka-paradnice.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

M.V. - Mánie

25. 8. 2011 23:18

Škoula nechci ani vidět!!!!! U nás doma také proběhla šmoulí mánie. Pokoj máme samého šmoulu.