Jdi na obsah Jdi na menu

ŠMOULÍ CHALLENGE 1

25. 8. 2011

 

Co je šmoulí challenge?

Podnět k šmoulí challenge neboli spíše ke šmoulí výzvě, nepřišel jen tak. Je sice pravda, že zrovna probíhá obrovská kampaň na rodinný film Šmoulové 3D, ale to malinko ignoruji. I když se to asi ignorovat nedá. Stačí se kouknout na můj iPad a copak se to tam hraje? (pozn. Šmoulové).

Má vlastní šmoulí výzva je o tom, že se má osoba rozhodla vytvořit pro svou malou neteř specialitku.

Jakou, že to specialitku?

Jedná se o to, že se chystají  páté narozeniny mé neteře a ta miluje Šmoulíky. Takže se na amatérském vaření bude šmoulovat ve velkém (nepřeháněj).

Zbláznila jsem se a řekla jsem si, že pro toho malého drobka udělám speciální „dort". Ten dort je v uvozovkách proto, že to nebude dort, ale obdoba něčeho, čemu se říká dort (pozn. vznik patvaru je možný).

A když už se tedy bude tak šmoulovat se Šmoulama, musí to být něco echt. S mým kuchařským uměním, tedy cukrářským, které je pod bodem mrazu, to bude opravdu mega velká výzva.

Všechno musím propracovat do detailu a suroviny, ze kterého udělám to „umění“ (pro jistotu opět uvozovky) musí být fakt dobře promyšlené.

Já blbec jsem si nemohla vymyslet nic těžšího, než samotné Šmoulíky.

Opět opakuji, že to není na podnět toho, že se Šmoulové vrací a je to zrovna trendy.

Asi bude důležité napsat něco o Šmoulech a tak jeden článek najdete pod názvem - ŠMOULÍ CHALLENGE 2 - O ŠMOULECH.

Další důležitá věc je koncept celé mé kreace. V hlavě mám nějaké nápady, takže je pak budu po částech rozepisovat a přidávat články co jsem zrovna vytvořila.

A proč tedy zrovna Šmoulové?

Malá má rodinu, která má velmi ráda pohádky. Její bláznivá teta, pořád vymýšlí nějaké bejkárny a snaží se jí utvořit takový malý pohádkový svět.

Pohádkový svět tetiny Aminy (pozn. tak mě nazvala malá).

Kouzelný kámen

Prvně jsem začala s kouzelným kamenem. To jsem si z Lushe (čerstvá kosmetika), objednala pěnu do vany. Konkrétně tedy produkt Comforter. Malá přišla na návštěvu a ptala se, co to mám. Tak jsem jí napovídala, že je to kouzelný kámen od Víly z Kouzelných hor. Že jsem tam byla na návštěvě a ona mi jeden dala.

Když se ptala, co se s tím dělá, tak jsem jí řekla, že to mám proto, abych se nebála se koupat ve vaně a že po tomto kameni voda bude voda růžová a budu celá vonět.

V té době se malá nerada koupala. To asi nebude nic nového u malých dětí.

Vysvětlila jsem jí, že když bude chtít, tak jí kousek dám a můžeme to vyzkoušet. Víla se mi totiž zaručila, že ten kámen je kouzelný a děti se pak koupání nebojí. Samozřejmě, že se tohle muselo vyzkoušet a tak jsme napustili vanu, malá se bleskurychle svlékla a tetka už jí do vany dávala kámen.

To bylo radosti, voda růžová, malá veselá, pořád volala maminku a babičku a najednou se stal zázrak. Malá začala volat, teto, babi, mami, ten kámen je kouzelný, mám vanu s pěnou. Já byla spokojená, tohle byl dobrý tah.

Teda, no dvakrát tak dobrý nebyl. Každou návštěvu prohledává koupelnu a hledá kouzelný kámen. Takže já ho kupuju pravidelně, dělím na menší kousky a tvrdím, jak jsem zase byla na návštěvě u Víly z kouzelných hor. Malá chodí po koupelně, otvírá mi kelímky z Lushe a zkoumá každý produkt, který jsem si koupila.

Minule objevila Dark Angel, pro vysvětlení jedná se o takovou roládku, kterou si čistím tvář. Peeling je vyrobený z dřevěného uhlí. Tentokrát jsem jí řekla, že to mám od jednoho kouzelníka a pomáhá mi to proti bacilům na těle.  Jsem pak zdravá a spokojená.

Nadešel čas koupání a já malou dala do sprchy, šla jsem pro ručník, a když se vrátím, myslela jsem, že mě odvezou. Prcek se už patlal touto směsí. Měla to po celém těle a vypadala, jakoby vyšla z dolu. Usmála se a řekla: „Teto, už jsem to taky použila a nebudu mít bacily.“ Málem jsem omdlela, sprcha byla celá černá a malá taktéž.

Kouzelná myška

Má druhá fantastická pohádka jak donutit malou, aby se na zahradě umyla ve vaničce. Stála v malé bílé vaničce a měla jsem jí umýt. Prý, když jí učím blbosti, tak jí mám umýt.

Naši byli velmi zvědaví, jak se mi to podaří a mamka se smála, že tohle už bude opravdu oříšek.

Postavila jsem jí do vaničky plné vody a začal jekot, že to muselo jít slyšet po celé vesnici. Myslela jsem, že přijdu o uši. „Co budu dělat?“ mozkové závity se mi vařily. Sklonila jsem se a říkám: „Ty brďo, to není možný, zlatíčko pssst!“ Malá ztichla a šibnutá tetka začala povídat.

„Představ si, že ta voda co jde z té vaničky, tak teče přes dřevo a dole má myška taky vaničku a dívám se, že se koupe.“ Malá začala z vaničky vylézat a já na ní: „Ne ne, zůstaň tady, já tě zkusím umýt a kouknu, co dělá myška.“ Malá se nechala mýt a já sledovala pod vaničkou, jak se myje myška. Všechno jsem malé komentovala a říkala jí, jak si myška myje nohy a když jí umyju ruku, tak že si myje ruku taky. Takže procedura s koupáním proběhla v klídku, až na to, že se malá pořád kolíbala zvědavostí, že to taky musí vidět.

Koukla se a zjistila, že tam žádná myška není. Začala ječet. Já jí říkám: „Myšku přeci neuvidíš, to je přeci kouzelná myška, tu vidím jenom já a babička.“ „A proč teto?“ To se mi zas něco povedlo, tak jsem si musela vymyslet další báchorku, proč nemůže vidět kouzelnou myšku.

Nakonec to dopadlo tak, že malá spala s imaginární myškou a ta jí prý v noci šeptá, že jí má moc ráda. Babička jí koupila myšku plyšovou, já taky, maminka taky a tak má kouzelných myšek víc. Mamka vždycky říká, co jí strkám za koniny do hlavy, ale to jsem celá já :D

Teď jsem si vzpomněla i na mé kouzelné perníčky, viz. : KOUZELNÉ PERNÍČKY

A už jsou tady ti Šmoulové!!!!

Pohádka o Šmoulech a vznik mé šmoulí výzvy.

Než jsme se nachystali na zahradu zakempovat, šla jsem s Gordym do obchůdku, který opravdu miluju, viz. OSCHLÁ PAPRIKA

U pultu byla krabička se žvýkačkami, každý kousek zvlášť balený, tak jsem jich vzala pár.

Ten den jsem šla ještě na trh do Polska a jednu žvýkačku si vzala. Strčím jí do pusy, žvejkám a po chvíli se na mě otočí Gordy. „Ty vole, co jsi dělala? Vždyť máš celou modrou pusu." Skvělá žvejka mi mé zuby, jazyk a rty zabarvila na modro, takže jsem vypadala jako bych právě dojedla borůvky. Trapas.

Ha, ale v tu chvíli se mi zrodil v hlavě nápad. Až budeme na zahradě, řeknu malé, že ty žvýkačky (vypadají jako malé vajíčko) jsou šmoulí vajíčka a když je vyžvýká a zasadí, vyroste z nich Šmoula.  Gordy si už opět klepal na čelo, nechápu proč ;)

Kdo mohl vědět, jak jedna žvýkačka udělá v naší rodině boom.

Na zahradě už malá byla a tak jsem šla za ní a povídám, že jestli zná Šmouly. Malá mi to odkývala a já přišla s báchorkou, že jsem po cestě potkala Gargamela a z pytle, co nesl, mu vypadlo malé modré vajíčko. Malá zpozorněla, já jí žvýkačku dala a hned se ptala, jak z toho vlastně vyroste Šmoula.

Takže vážení, napíši Vám to v bodech:

1, Je důležité dítěti vysvětlit, že je to šmoulí vajíčko a vytratilo se Gargamelovi z pytle (pro ty co v tomto vidí dvojsmysl, pytel třeba z juty, jiný pytel jsem na mysli neměla :D).

2, Jak se to vajíčko dostalo ke Gargamelovi? Vyčmuchal ho Azrael ve šmoulí vesnici a Gargamel ho přinesl.

3, Jak je možné, že jste Gargamela potkali? Dospělí ho mohou zahlédnout.

4, Co se dělá s takovým vajíčkem? Vajíčko si vezme dítě do pusy, rožvejká a až nebude mít chuť, zahrabe se do hlíny. Zde je důležité vysvětlit, že se jedná o opravdu speciální vajíčko. Ať se Vám pak nestane, že budete mít rozrýpanou zahradu jako my. Popř. pokud nemáte nějaký ten kus pozemku, použijte květináče. Opět pozor, aby to u Vás doma nevypadalo tak, že se pak nedočistíte koberce. U nás to vypadalo jako by měli krtci mejdan. Navíc malá se rozhodla žvýkačce (šmoulovi) trochu přikuřovat tím, že nosila na zahrabanou žvýkačku maso z oběda, vodu, popř. kytky, kameny apod. Bohužel zásoba mých kouzelných vajíček brzy padla, jelikož to co se zahrabalo, odhrabal pes, jelikož maso je fajn, ale žvejka je taky exkluzivní. Tudíž jsem běhala za psem jako blbec a tahala mu z huby modrou hmotu. Samozřejmě malá řvala, protože šmoula byl snězen.

5, Doba kdy vyroste šmoula? Je důležité dítě napínat, tudíž narození takového šmouly trvá tak tři týdny. Každý víkend musí proběhnout zalití vodou. Důležitá věc: šmoula sice nevyroste, to je logické, ale vy máte úkol toho šmoulu prostě koupit. V době, kdy jsme sázeli žvýkačku, se ještě nevědělo, že budou šmoulové v kině, tudíž obchody šmoulů plné nebyly. Např. v Tescu jsem něco našla, ale za 350,-Kč nebudu kupovat hřib a v tom 3 pidi šmouly, takže jsem ostrouhala. Nakonec jsem sehnala šmoulu plyšového. Také mě mohlo dříve napadnout podívat se na aukro nebo eBay, tam jich bylo dosyta. Takže jsem sehnala aspoň toho z plyše.

6, Už vyrostl? Přišla doba, kdy je třeba šmoulu nachystat a udělat překvapení. Takže střelená tetka nesla šmoulu v batohu, přikoupila i šmoulí marshmallow a nějaké sladkůstky. Dojeli jsme na zahradu, kde už byla malá a opět řvala, že jsem lhala, že tam šmoula není.

7, Odvedení pozornosti – Pokud už tedy máte šmoulu, je třeba malého prcka někam na chvíli odvést, abyste všechno mohli připravit. U nás to proběhlo takto: maminka si malou odvedla do lesa, že se jdou podívat na srnečky. Tetka začala jednat. Z batohu jsem vybrala překvapení, běžela jsem pod strom, kde byla zahrabaná žvýkačka. Tam jsem položila plyšového šmoulu. Malý smrček jsem posypala šmoulím Marshmallow a po celé zahradě jsem poschovávala dobroty. (Gargamel byl na zahradě a opět vytrousil z pytle nakradené sladkůstky).

8, Už je to tady – malá se s maminkou vrátila z lesa a my dělali jako že se absolutně nic nedělo. Za chvilku jsme slyšeli kravál. „Teto, babi, mamíííííí, je tady šmoula, jéééééééééééééé". Tak jsme všichni doběhli ke smrčku a malá koukala s otevřenou pusou.

9, Zádrhel – malá se ke mně otočila a řekla: „Teto, ale ten šmoula je plyšovej, on měl být živej.“ Bylo ticho a ve mně by se krve nedořezal. Z mozku se mi opět kouřilo, ale to bych nebyla já, abych si něco nevymyslela. A tak jsem se otočila na našeho psa, který držel v puse šmoulí marshmallow a řekla jsem: „Teda Merrynko, co jsi to udělala?“ Všichni se na mě podívali a já malé vysvětlila, že jakmile se někdo ze zvířat nebo z lidí šmouly dotknout, okamžitě zkamení anebo se z něj stane plyšák. Opět dobrý tah. Pak jsem tedy vysvětlovala, že živého by šmoulu mít nemohla, protože jakmile by se ho dotkla stejně by zkameněl nebo by byl plyšák. Odpověď to tedy byla dostačující.

10, Nevýhody – Tak nevýhodou se stalo to, že se žvýkačky objevovali na každém rohu a malá pořád čekala, kdy zase vyrostou. Musíte vysvětlit, že vyrostou každý rok tři, tzn., nás to čeká ještě dvakrát. Další nevýhoda je to, že malá neustále mluví o šmoulech, plyšového si tahá opravdu všude a často prý potkává Gargamela, který jí kouše. Takže, když spadne, něco shodí, nebo je v pokojíčku nepořádek, vždycky to udělá Gargamel. Zničte tedy Gargamela :D

11, Kdyby se Vám stalo, že se Vás dítě zeptá, zda může sladkosti, které Gargamel ztratil vzít a sníst, tak odpověď zní takto: Ano, může. Sladkosti sice byly od šmoulů, ale pokud je dítě hodné na maminku, tatínka a uklízí si v pokojíčku, jakékoliv věci, co Gargamel ztratil, jsou už jeho. To je za odměnu. Kdyby bylo dítě zlé a neposlouchalo, tak se ty sladkosti neobjeví.

Na závěr bych tedy chtěla napsat, že každý víkend děláme pod stromečkem překvapení a malá tam nachází sladkůstky od Gargamela. Jednou se mě Gordy ptal, od které doby nosí Gargamel dárky. Jak jednoduché, šel kolem a v pytli měl ukradené sladkosti. Jenže v pytli je díra, takže je vytratil.

Na šmoulech v kině malá byla, ještě týden jsme poslouchali, jak to bylo super a že Gargamel je zlý. Samozřejmě, že si svého šmoulu, který jí vyrostl, vzala s sebou do kina. Já jen doufám, že tam nikomu nevykládala, že se jí narodil ze žvýkačky.

Vaše Amy

plysovy-smoula.jpg

Tady je ten veleslavný šmoula ze žvýkačky ;)

byl-tady-gargamel.jpg

Gargamel byl tady.... 

smoulove-tady-nechali-darek.jpg

Krabičku jsem sehnala v Tescu....je plná sladkostí 

smouli-krabicka.jpg 

smoulove.jpg

Teda toho je :D

a-se-smoulama.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bobsinek - Šmoulíci

24. 9. 2011 11:03

Vyzkoušíme s inovacemi ve školce :)

Amy - Re: Šmoulíci

25. 9. 2011 19:19

Zkuste . . . ale opatrně :D Já už ty šmoulíky nepobírám :D

Katka - Vyzkoušíme

26. 8. 2011 21:19

Tohle vyzkouším na mém 6.letém synovi. Tak jsem zvědavá co z toho vzejde. Ráno zajdu s přítelem do cukrárny a doufám,že se mi podaří sehnat nějaké modré žvýkačky. Dobrém nápad. Díky.

M.V. - Šmoulové

25. 8. 2011 23:14

Paráda