Jdi na obsah Jdi na menu

Smažené nudle s kuřecím masem, zeleninou, houbami a kešu oříšky

6. 7. 2011

 

Vzhledem k tomu, že jsem opět seděla u bedny a nechala se inspirovat kulinářským pořadem. Konkrétně mým hodně oblíbeným, viz. Masterchef, rozhodla jsem se, že poprvé vyzkouším smažené nudle.

Nudle jsme koupili v obchodě u Vietnamců, a z té velké hromady jsme vybrali nudle skleněné ve zlaté barvě. Gordy postával u nudlí a vybíral jak šílený. Já už to nevydržela a řekla mu, ať tedy vybere nějaké a jdeme je zaplatit.

Prodavač vietnamského původu nám poradil, že máme dát nudle do vařící vody a cca po 10 minutách je nechat okapat a napůl nastříhat. Máme je smíchat s opečeným masem a zeleninou.

Ale to bych nebyla já a můj milovaný pořad, abych si je udělala po svém a dle pořadu Masterchef.

Ráno cestou do práce jsem navštívila ovoce a zeleninu, že tam koupím nějaké čerstvou zeleninku. Omyl. Mezi krásně vypadajícím hráškem ležela plesnivá meruňka. U mrazáku se zeleninou ležely tři přepravky plné hnojůvky (plesnivé ovoce a zelenina - paní se asi rozhodla, že bude recyklovat přímo v obchodě). Koupila jsem si nakonec dvě broskve, meruňku a šla jsem radši pryč.

V práci jsem si dala broskvičku, zakousnu se a šleh. Trysk šťávy do monitoru. Broskev byla měkká, ale jako zase nějakou chuť měla. Později jsem si dala meruňku a to už jsem kolegyni hlásila, že tohle je fakt hnus. Moučnější meruňku jste snad nejedli.

No k těm mým smaženým nudlím. Sem tam jsem po očku surfovala po netu a zjistila jsem, že zakotvím opravdu u Masterchefa.

Večer z práce jsme se stavili do obchoďáku a já doufala, že koupím opravdu čerstvou zeleninu.

Překvapení – něco jsem sehnala. Takže jsem koupila jarní cibulku - krááásnou, hrášek v lusku (ten jsem tam přebírala jako idiot, abych měla fakt hezkej hrášek) a žampióny. Jako další ingredienci jsem si zvolila kešu oříšky a také kuřecí prsní řízky.

No, kdybyste mě doma viděli – padnete na prdel. Nemám wok pánev a tak jsem rozžhavila pánve dvě. Jedna moje, druhá Gordyho. To, abych neměla nudle na sporáku, ale na pánvi.

Kešu oříšky jsem si opražila na olivovém oleji a po opražení je dala bokem na talíř. Tam kde se smažily oříšky, jsem dala najemno nakrájené kuřecí prsa (na nudličky), maso orestovala a vyndala z pánve.

Do pánve jsem dala omyté lusky s hráškem (pořádně jsem je vydrhla a otevřela tak, aby se kuličky hrášku nevysypaly). Hned za lusky se na pánvi roztancovaly žampióny a jarní cibulka.

K nudlím. V lednici jsem měla zmražený kuřecí vývar. Ten jsem ohřála a do horkého vývaru jsem dala nudle. Kurde, dlouhé byly neskutečně a polovina zůstala na zemi. Asi půl balíčku jsem dala do hrnce s vývarem, promíchala je a po 5 až 10 minutách byly hotové. Vyndala jsem je na talíř a dosmažovala zeleninku.

Skoro nakonec jsem přidala nudle, nechala prosmažit. Sporák lomcoval, moje ruce taktéž, protože jsem si hrála na pořádného kuchtíka, a když jsem viděla, že se mi z nudlí dělá něco divného, polilo mě horko. Kruci, to je na nic, asi blbé nudle nebo co. No nakonec jsem ještě dala osmažené kuřecí maso a směs párkrát promíchala.

Na talíř se servírovala zvláštní nudlová koule, ale zase tak moc nesmím přehánět. Celou směs jsem posypala kešu oříšky a donesla ke stolu.

Podívala jsem se na Gordyho, řekla mu – ty vole, cos to vybral za nudle, ono je to nějaké divné, ale ten mi řekl, hele, já si myslím, že první pokus je holt první pokus.

Abych tedy řekla pravdu, nesmím tak přehánět. Moje první smažené nudle byly fajn. Ta kombinace zeleniny byla super, kešu oříšky úžasné a nudle měly chuť. No, s tím vývarem, to byl fakt dobrej trik.

Každopádně níže najdete recept:

INGREDIENCE:

Nudle, žampióny, hrášek, jarní cibulka, kuřecí prsa, olivový olej, vývar a kešu oříšky.

POSTUP:

Připravit nudle. Ten vývar těm nudlím dá výbornou chuť. Pak na pánvi opražíme kešu oříšky. Po opražení stáhneme oříšky na talíř a do pánve nalijeme olivový olej. Na oleji osmažíme kuřecí prsa, které jsme nakrájeli na nudličky. Jakmile budou hotová, stáhneme je bokem a smažíme hrášek, cibulku a žampióny. Nakonec dáme nudle, zamícháme a ochutíme sojovou omáčkou. Na talíř dáme hotovou směs a posypeme kešu oříšky.

smazene-nudle-s-kurecim-masem--zeleninou--houbami-a-kesu-orisky.jpg

smazene-nudle-s-kurecim-masem--zeleninou--houbami-a-kesu-orisky2.jpg

Vaše Amy 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář