Jdi na obsah Jdi na menu

Rocky Road Amy aneb jak jsem si hrála na Masterchefa

6. 7. 2011

 

Sedím u telky a zase slintám nad pořadem Masterchef. Nedávno jsem na stránkách uveřejnila recept Rocky Road, který vytvořil Billy z Masterchefa.

Konečně jsem zvedla svůj zadek, párkrát jsem se poškrábala v hlavě, pak jsem ještě hlavou pokývala a odešla jsem do kuchyně.

Tak teď, budu Masterchef já. Čokoládu mám, marshmallow taky, cukr, rozinky, pomeranč a medovina. Paráda, tak z tohohle něco stvořím.

Co vše jsem povytahovala z tajných skrýší? Balíček Marshmallow, rozinky, medovinu, pomeranč, cukr, mandle, čokoládu, vanilkový cukr a moučkový cukr.

Marshmallow bylo potřeba nakrájet, takže jsem z jedné měkké mňamky udělala 4. Na můj Rocky Road jsem spotřebovala celé balení. Marshmallow jsem si dala do mísy.

Pak jsem vzala hrst rozinek a ty jsem dala na pánev a zalila je dvěma panáčky medoviny. Přistrouhala jsem pomerančovou kůru a celou směs jsem svařila, až na pánvi nezůstal ani krapet medoviny.  Necháme vychladnout. Po vychladnutí dáme do mísy k maršmelounům.

Mandle musíme spařit horkou vodou a oloupat. Ty nakrájíme na malé kousky.
Do hrnce jsem dala 5 lžic cukru a nechala roztopit na karamel. Do hotového karamelu je třeba přimíchat mandle a celý obsah nalijeme na pečící papír. Bacha, pálí to. Až nám karamel vychladne, rozdrtíme ho a přidáme k maršmelounům a rozinkám.

Vše nádherně voní.

Jako poslední část je roztopení čokolády. Použila jsem dvě tabulky. Roztápíme opatrně a postupně vmícháme sáček vanilkového cukru a lžíci moučkového. Až bude čokoláda hotová, přistrouháme malinko pomerančové kůry.

Čokoládu nalijeme do mísy k připravené směsi a mícháme. Pozor, marshmallow se začnou topit, ale to vůbec nevadí, protože pěkně obalí celou směs.

A teď opravdu poslední fáze. Hotovou patlaninu dáme do muffinkových košíčků a necháme vychladnout. Kdo nemá košíčky, použije lžíci a lžící dělá kopečky na pečící papír.

Až Rocky Road vychladne, dáme do lednice.

Já zkoušela na druhý den a mazec. Je to fakt skvělé. Marsmallow se vrátilo do původního stavu, rozinky jsou excelentní a karamel s mandlemi je učiněná pecka. Ještě doteď mám celou pusu od čokolády.

Opravdu skvělý recept. Ingredience je možno zaměnit, taktéž i čokoládu.

Vaše tvořitelka Amy ;)

Rocky Road testovaly kolegyně v práci a moc jím to chutnalo, tak doufám, že nekecaly ;)

suroviny-rocky-road.jpg

marshmallow--pomeranc--rozinky--medovina--karamel-a-mandle.jpg

rocky-road-amy--2-.jpg

rocky-road-amy-3.jpg

rocky-road-amy-5.jpg


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář