Jdi na obsah Jdi na menu

Kuřecí rolka s omáčkou z citrónů

21. 11. 2010

Nechala jsem se malinko nainspirovat knížkou Bravo šéfe! Originální název je: Kachní prsa s omáčkou z citrónů. Zdálo se mi to jednoduché, některé suroviny už jsem měla doma, tak jdu na to.

Problém číslo jedna, nemám kachní prsa. V masně měli jen kuřecí, tak jsem se rozhodla, že použiji takové maso, které bude levnější a navíc nahoře bude taky kůže. Takže jsem koupila kuřecí stehna.

 Fajn, akorát prsa a stehna to je velkej rozdíl. Takže budu muset stehna vykostit. Jedno stehno jsem vykošťovala asi 5 minut. Málem jsem se u toho zbláznila, ale zvládla jsem to. Vypadalo to dost divně, tak jsem opět trochu improvizovala. Vzala jsem si fólii a stehna osolila a dala na fólii. Pak jsem začala maso rolovat. A vida. Ono se to povedlo. Hlavně někde nenechat volný průchod. Musí to být rolka.

Jásala jsem jako malá, že se to krásně srolovalo a na koncích jsem udělala uzlíčky.

Už jsem si nechala vařit vodu, takže jsem roličky dala do vody a nechala vařit. Cca. 15 až 20 minut. Pak jsem je vytáhla ven a odstřihla z jedné strany uzlík. Blbec jsem se samozřejmě spálila, protože z roličky vytekla šťáva a tuk.

Teď mně čekala omáčka z citrónů.

Na omáčku jsem potřebovala lžíci másla, 2 lžíce cukru, 125 ml octu z červeného vína, 100 ml kachního vývaru (měla jsem kuřecí, má záchrana), šťávu ze 3 pomerančů, šťávu ze 3 citrónů, kůru z jednoho pomeranče pokrájenou na nudličky, kůru z 1 citrónu taky pokrájenou na nudličky a 65 g másla, které má být krájeno na kostičky.

V receptu se píše, že se má smíchat máslo a cukr a tak si z toho připravím hnědý karamel. Koukala jsem do hrnce a míchala. Paráda, začalo to karamelizovat. Má se tedy přidat ocet, vývar, šťáva z citrónů a pomenčů, a to se svaří na polovinu. Takže do hrnce, kde už byl jakoby karamel jsem dala vinný ocet. Kruci, jen jsem tam dala ten ocet, rána jak z děla. Nejenže to vyprsklo na všechny světové strany, ale já si popálila ruce a zašpinila stěny. Pořád jsem ještě v relativním klidu a začínám přidávat vývar, šťávu z těch citrónů a pomerančů. Tohle jsem nechala tedy svařit na polovinu. V kuchyni byl octový odér. Smrdělo to úplně šíleně.

Pak se tedy psalo, že máme dát prsa na rozpálenou pánev kůží dolů a opékat je do růžova. Tak jsem vzala ty své rolky a začala je opékat. Když už byly hotové, dala jsem je bokem na talíř.

V receptu se dále psalo, že z pánve, kde se dělaly ty rolky mám slít tuk a zalít trochou octa, vývaru a zase svařit na polovinu. Jenže jak jsem studovala ten recept říkám si, že je tam psáno tolik a tolik surovin, takže když přidám navíc ocet a ten vývar, bude to docela síla, takže jsem z předchozích naměřených ingrediencí slila tekutiny právě na tuto pánev. Pak se tedy píše, že se má to, co je na pánvi zase svařit na polovinu. Pak se přidá ta pomerančová omáčka, první hrnec, a kůra, a to vše povaříme. Po částech se má vmíchat máslo a omáčka se má dochutit. Hm, fajn a čím to mám dochutit? Tak jsem zkusila jak to chutná a málem jsem odletěla ke stropu. Fuj, to je, ale kyselé, ale brutálně kyselé. Hnusné a odporné. Tak jsem přidala cukr, protože tohle se fakt nedalo. Chuť už byla o něco málo lepší.

Moje hotové rolky jsem tedy krásně nakrájela na kolečka a byla hrdá na křupavou kůrčičku. Na talíř jsem dala kuřecí rolky a polila tou omáčkou.

Pak jsem je dala na stůl a začali jsme jíst. Můj drahý okusil omáčku a řekl: "Fuj, kruci, co je to za hnus, tohle by nežral ani pes. To je odporné. Víš jak to chutná? Chutná to jako zvratky, jako nějaká žaludeční šťáva. Promiň, ale tohle jíst fakt nebudu." Dal si tedy na talíř aspoň ty mé rolky a jedl. Ty sklidily úspěch.

 Já jsem se v omáčce trochu podrbala, ale opravdu se nedala. Někde bude chyba. Pořád jsem dookola četla knížku a všechno mi sedělo. Takže tenhle můj pokus nevyšel. Vlastně aspoň ty rolky byly báječné.

kureci-rolka-detail.jpg

kureci-rolka-s-omackou-z-citronu.jpg

omacka-zaklad.jpg

maslo-a-cukr.jpg

maslo-a-cukr-2.jpg

ve-vodni-lazni.jpg

kureci-rolka.jpg

kureci-rolka-hotova.jpg

kureci-stehna-zabalene.jpg

kureci-stehna.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář