Jdi na obsah Jdi na menu

Kuřecí prsa v rajčeti

19. 11. 2010

Rajčata jsem kdysi opravdu nesnášela. Na jakékoliv oslavě byste poznali, že to zbylé rajče na talíři je moje. S postupem času jsem začala rajčátka jíst. První takové, které mi opravdu chutnalo, bylo cherry rajče, pak jsem přešla i na ty normální.

Recept, který mě napadl jsem nazvala - Kuřecí prsa v rajčeti.

dsc07865.jpg

INGREDIENCE:

Olivový olej, rajčata, kuřecí prsa, pórek, sůl

POSTUP:

Rajče rozkrojíme, ale ne na polovinu. Musí být rozkrojeno tak, aby se dalo naplnit téměř do vrchu a nahoře zůstala malá čepička na zakrytí. Jakmile máte rozkrojeno, vybereme dřeň. Při vybírání pozor, já zajela do dřeně hodně a asi 2 rajčátka jsem tak zničila. Kuřecí prsa si nakrájíme na kostičky, trochu posolíme, přidáme nakrájený porek a zakápneme trochou olivového oleje.

Tuto směs z kuřecích prsou pak dáme do rajčat. Vezmeme si rajčátkové čepičky a ty položíme na naplněná rajčata. Aby mi čepičky z rajčat neupadly, napíchla jsem do nich párátka.

Abych zbytečně nevyhodila dřeň z rajčat, pokrájela jsem jí. Do skleněné mísy jsem opět dala trochu olivového oleje a začala sázet rajčátka. Dřeň jsem dávala do mísy kolem rajčátek a vše jsem posypala zbytkem pórku. Trochu jsem celou celou směs polila vodou. Nechtěla jsem přidávat máslo apod., určitě by to mělo vynikající chuť. Chtěla jsem si udělat lehké jídlo.

Do vyhřáté trouby jsem dala tyto červené krasotinky péct. Myslím, že cca po 30 minutách (možná i více) bylo vše hotovo.

Musím tedy uznat, že tohle bylo mé experimentování a bylo to moc dobrý. Opravdu jsem si pochutnala a navíc mi bylo po tomhle jídle opravdu dobře.

dsc07866.jpg


Pokud naleznete slova, které nejsou přesně podle pravidel, bohužel. Jsem přeci amatér ;) a na něco se musím vymluvit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář