Jdi na obsah Jdi na menu

Hrníčkový obláček alá Crème brûlée

26. 11. 2010

 

INGREDIENCE:

6 vajíček (pouze žloutky), smetana ke šlehání (použila jsem klasiku z Kunína), vanilkový lusk, cca 50 g moučkového cukru.

Na obláček je třeba - 6 bílků (ty jsem zachránila z 6 předchozích žloutků) a 2 lžíce cukru moučka.

POSTUP:

6 žloutků rozmíchat do pěny s moučkovým cukrem. Smetanu jsem vařila s vanilkovým luskem. Dřeň jsem pěkně vyškrábala a dala do smetany spolu s vanilkovým luskem. Až se zavařila smetana s luskem, lusk se vytáhl a do rozmíchaných žloutků s cukrem jsem rychle za tepla zašlehala hotovou smetanu.

vajicka-s-cukrem-v-boschi.jpg 

vanilka-ve-smetane.jpg

Do hrníčků jsem tuhle hotovou směs nalila a dala na plech s vařící vodou. Hrníčky spolu s pekáčem putovaly do trouby, která byla již předem vyhřátá. Tuhle směs jsem nechala péct ;) cca. asi 15 min.

hrnicky-plnene-smesi.jpg

Sníh, který jsem si připravila se zbylých žloutků a cukru (2 lžíce) jsem dala do hrníčku a nechala zapéct do té doby než mi zhnědly obláčky v hrníčku (ale to až po těch 15 minutách).

snih-z-bosche.jpg

Tady pozor, protože se mi při pečení trochu ulilo směsy zespodu. Je to tedy třeba hlídat. Po zhnědnutí obláčku jsem vytáhla hrníčky z trouby a nechala vychladit. Podávalo se asi za 2 hodinky. Hodinu chladlo a hodinu bylo v lednici. 

hrnicky-plnene-smesi.jpg

hrnicky-oblacek.jpg

Nic jsem nedělala tak, jako se má, proto se to nejmenuje Crème brûlée, ale Hrníčkový obláček. Byl to pouze experiment. Odkoukala jsem to z pořadu MasterChef, kde dělali opravdové Crème brûlée. Tak dlouho jsem přemýšlela jak to může vypadat, až jsem si vymyslela tento recept. Neberte to prosím jako nějaký originál. Je to opravdu můj amatérský pokus. Možná jsem vytvořila něco velmi zvláštního. No, kdo ví.

hrnicek-oblacek.jpg

Každopádně Crème brûlée a můj obláček je opravdu velký rozdíl. Navíc jsem tedy nic nekaramelizovala, jelikož pořád ještě nemám tu pistolku. Crème brûlée je Crème brûlée a hrníčkový obláček je hrníčkový obláček. To je schválně pro rejpaly. Tak jako v Tiramisu má být Mascarpone a ne pomazánkové máslo.

snih-bily-z-vrchu.jpg

A jak to chutnalo?

Budete se divit, ale bylo to naprosto výborné. Pochoutka, která se mi podařila. Jsem si teď zafandila, ale bylo to naprosto skvělé a nic těžkého.

hrnicek-oblacek-zeleny.jpg 

snih-cukrovi-bily.jpg

Kuchaři a Crème brûláři nebijte mně!!!

 

 

Vaše Amy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ema - Creme brule se sněhem a jahodama

27. 6. 2016 18:07

Ahoj Amy, děkuji za tvůj tip - nevěděla jsem co se zbylým sněhem a našla tvůj návod. A hrníčky jsou skvělý nápad. Já se do toho pustím rovnou na celý plech :-), protože budu péct pro 25 lidí. Do kelímků dám pak ještě jahody z letošní úrody.
Pečení zdar, ať se ti daří a plno skvělých nápadů.