Jdi na obsah Jdi na menu

Cibulový chleba s provensálským kořením

22. 5. 2011

 

INGREDIENCE:
320 ml vody, jeden a půl lžičky soli, 2,5 lžičky olivového oleje, 1,5 polévkové lžíce cukru, 2 cibule a jeden a půl lžičky provensálského koření, 600 g hladké mouky a balíček sušeného droždí.
 
POSTUP:
Na pánvi zpěníme nakrájenou (na kostičky) cibuli a necháme vychladnout. Veškeré uvedené suroviny dáme do pekárny na chleba a přidáme cibuli.
Pečeme na program KYPRÝ.
Chleba má opravdu fantastickou chuť.
 
A teď se pomodleme, protože já jsem tento chleba nedělala v pekárně na chleba, ale v troubě. Co se stalo? Pekárnu jsem zapla a rána jako z děla. Z pekárny se zakouřilo, objevil se rudý plamen a finito. Pekárna padla za svou pekárenskou vlast. Vyhodila zásuvku z provozu, já měla v kuchyni tmu a v nádobě zůstaly suroviny.
 
A je to v prdeli. Mám po pekárně. Začala jsem si masírovat hlavu a málem mi ukápla slzička. Pekárnička je spálená, nefunguje a je konec. Co budu dělat?
Vzala jsem nádobu s ingrediencemi, těsto jsem uhnětla sama, a to opravdu záhadným způsobem (kynuté těsto vždycky totálně zprasím) a nechala vykynout. Pak jsem si vzala pečící papír, plech a udělala pecínek. Můj první test na můj první chlebík v troubě nemusí dopadnout dobře. Nevzdávala jsem se. Dala jsem těsto péct do předehřáté trouby, pomazala jsem ho olivovým olejem a pekla.

moje-domaci-pekarna.jpg

Normálně si představte, že jsem to dokázala. Chleba se povedl. Jeden kraj neměl sice tvar, tak jak má být, ale co, já udělala v troubě svůj první chlebík. Paráda.

chleb-cibulovy-2.jpg

Velkou radost z chleba sice mám, ale co pekárna? Bobeček můj milovanej musí k panu opraváři. No a elektřina stále nefunguje. Volali jsme elektrikáři a sdělili mu, co se událo.
 
Na druhý den přišel elektrikář. Podle mě velmi nesympatický člověk. Tvářil se jak zapšklej brambor. Koukl se na zásuvku, pak šel do chodby, slyšeli jsme menší ránu a představte si, že se najednou v kuchyni rozsvítilo.
 
Ty vole! Teď mi došlo, že nám pečka vyhodila pojistky a já z toho šoku, že je pekárna DEAD a budu muset dělat chleba jiným způsobem, zapomněla, že jsme nevyzkoušeli pojistky. Idioti, trapas, blbci apod.
 
Elektrikář se na nás podíval, Gordy zrudl, já zbledla, ale hodlala jsem situaci zachránit. Nebudu ze sebe přece dělat vola, ne? Tak mu říkám: „No, pojistky jste sice nahodil, to jsem taky udělala. Ale já než jste došel, tak jsem zkoušela konvici a nešlo to a pojistky to znovu vyhodilo.“ Chlápek zavrtěl hlavou a asi si něco pomyslel a já pokračovala v další své story.
 
Pak zkoušel všechny zásuvky a řekl, že nám ty kuchyňské pro jistotu radši vymění. Hodnej, panáček :D
 
Každopádně chtěl, abych zapnula nějaký další stroj. Na to jsem odvětila, že to v žádném případě, protože se bojím, že mě to kopne anebo mi zemře můj další milovaný přístroj.
 
Pořád se na mě čučel jako na blbce. A tak jsem začala vtipkovat, že pokud se něco stane mému robotu Boschíkovi mumínkovi, tak že ho budu v noci strašit apod.  Chlápek už si musel myslet, že žeru nějaké prášky, protože takové kecy musím mít jen já.
 
Asi po 15 minutové návštěvě odešel a slíbil, že dojde a vymění ty zásuvky. Já a Gordy jsme byli ten den jako Pat a Mat. No co no, když umírá pekárna zapomenete i na pojistky.
 
To se může stát jenom nám. Klasika.
 
Vaše Amy

cibulovy-chleba-s-provensalskym-korenim.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Martulka1721 - :-)

7. 7. 2011 8:13

Tak s tim elektrikarem jsem se teda nasmala :-D

Amy - Re: :-)

7. 7. 2011 21:37

Ahoj Marťulo, no vítej. Já se směju s odstupem času. Předtím jsem myslela, že si hodím mašlu :D