Jdi na obsah Jdi na menu

Bramborový salát

25. 1. 2011

 

INGREDIENCE:
Brambory (určené na salát), vejce, zeleninová směs (od Hamé – njn. jsem byla shnilá vařit mrkve, krájet okurky a cibuli), domácí majonéza (tento rok jsem investovala do domácí a vyplatilo se), hořčice, pepř a sůl.
POSTUP:
Brambory uvaříme ve slupce. Já jsem použila 2 kg brambor. Jakmile jsou brambory uvařené, necháme vychladit a pak oloupeme slupku. Vajíčka taky necháme vařit. Na 2 kg brambor jsem dala 6 vajec. Ty po uvaření taky oloupat, ať nemáme křupavý salát :D
Brambory nakrájíme na malé kostičky, já jsem použila krájítko na brambory a kostičky byly v cuku letu ;) To samé jsem udělala i s vajíčky. Do velkého hrnce jsem dala tedy nakrájené brambory a vajíčka. Pak jsem dala jednu malou sklenici zeleninové směsi od Hamé a začala pomalu vařečkami ingerence nazvedávat a míchat. Už jsem taky měla dobu, kdy jsem ze salátu udělala z mého míchání kaši, takže opatrně.
Dostaneme se tedy k mé majonéze a tady je recept:
INGREDIENCE:
4 vejce (celá), 3 lžičky hořčice, 500 ml oleje, dvě špetky soli a cukru.
POSTUP:
Dělala jsem dvojitou dávku majonézy, na tento bramborový salát bohatě stačila. Myslím, že ještě cca deci zbylo.  Přidává se i ocet nebo citrónová šťáva, ale takhle to bylo mnohem příjemnější. Ocet více majonézu nakyselí.
Přísady musí mít stejnou pokojovou teplotu. Všechny ingredience, kromě oleje, dáme do mixéru a na několik sekund necháme zpracovat. Pak zapneme mixér na silnější výkon a pomalu naléváme nálevkou olej, až majonéza emulguje. Během pár minut máte skvělou domácí majonézu. Kdo chce, může si tam přidat i trochu octa.
Vrátím se tedy k bramborovému salátu. Do hrnce přidáme ještě 3 lžíce hořčice a hotovou majonézu. Nedávejte jí tam všechnu, ale postupně jí promíchávejte se salátem. Někdo má radši více majonézy, někdo méně. Nezapomeňte osolit a opepřit.
A je hotovo… i já jsem zvládla bramborový salát. Však to nebylo těžké, ale lehounké. Každopádně měl vážně báječnou chuť. Já do něj cibuli nedávám, nemám jí v salátu ráda.

Vaše Amy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář