Jdi na obsah Jdi na menu

Hamburger

20. 11. 2010

Gordyho oblíbený hamburger. Hamburgery ty zvládám na jedničku, každý druh je unikátní svou chutí. Hlavně je to kalorická bomba. A já jsem malinko známá svýma hambáčkama.

INGREDIENCE:

Hamburgerové housky, anglická slanina, cibule (nakrájet na kolečka), čínské zelí, plátkový toastový sýr (kupujeme ten balený, krásně se rozteče na mase), hamburgerové maso, olivový olej, kvalitní kečup a majonéza.

Co se týká hamburgerového masa, není koupeno to mražené, ale kupujeme ho v Kauflandu v Polsku. Balení se šesti kousky stojí cca 12,-Kč. Je lepší než to mražené a voní jako sekaná. Mleté maso do hamburgerů dávám vyjímečně, každý ho nemá rád.

suroviny-na-hamburger.jpg

Prvně jsem na gril dala anglickou slaninu. V konečné fázi vypadala skvěle. Máme rádi křupavou, takže byla ugrilována dokřupava.

slanina-grilovani.jpg

ugrilovana-slanina.jpg

Pokaždé grilujeme v kuchyni na stole, takže máme stůl zakrytý utěrkami, protože máme gril bez poklice. Ono to při tom grilování opravdu hodně prská, takže někdy si děláme takové zátarasy z kartónů od krabic. Gril, ale velmi chválím. Je s nepřilnavým povrchem a zatím nás nikdy nezklamal.

V další fázi grilujeme cibuli a hamburgerové maso. Tuk ze slaniny částěčně odkapal do odpadní nádobky, která jde sundat a je pod grilem. Každopádně by byla škoda celý tuk slít, takže grilujeme maso a cibuli na tomto tuku.

maso-a-cibule-grilovani.jpg

Cibule je vždycky dříve hotová, takže ta která je již ugrilovaná čeká na talíři. Na hamburgerové maso, pokud je opečené z jedné strany, dávám ten plátkový toastový sýr. Ten má tu výhodu, že se krásně na mase chytí a nedělá to, co eidam. Ten se mi pokaždé slil po stranách masa a na grilu udělal menší katastrofu.

maso--syr-a-houska.jpg

Hamburgerové housky také grilujeme, jsou pak krásně křupavé. Pokud je tuku málo, kápnu malinko olivového oleje a celou housku protáhnu po grilu. Pak už nás čeká jen finální zdobení. Spodní část hamburgerové housky na talíř, na housku trochu tatarky či majonézy, pak cibuli, maso na kterém je sýr, slanina, lístek čínského zelí a kečup. No na té fotce jsem ten kečup dala divně. Vypadá to fakt legračně.

hamburger-zdobeni.jpg

No a nakonec nasadíme na hambáč poslední housku a je hotovo.

hamburger-1.jpg

hamburger-2.jpg

 

Vaše Amy

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář