Jdi na obsah Jdi na menu

Limetkový koláč – cheesecake

26. 2. 2011

 

INGREDIENCE:
Sušenky (máslové Lidl, balení cca 450 g), máslo, 250 g tvarohu, 250 ml smetany ke šlehání, 3 plátky želatiny, jedno Salko, šťáva z 5 limet a strouhaná kůra z limet.
 
POSTUP:
Na sušenkový základ si rozpustíme máslo a smícháme ho s rozdrcenými sušenkami. Směs se upěchuje do rozvírací dortové formy o průměru 23 cm. V původním receptu bylo tak málo sušenek a másla, že dortovou formu nepokryjete. Takže nechte zapracovat svůj um a mozek.

susenky-a-maslo.jpg

korpus.jpg

korpus-2.jpg

Prošlehejte tvaroh s kondenzovaným mlékem. Ve smetaně rozpusťte želatinu, pak ušlehejte dotuha. Směs smetany a želatiny nechte nahřát, ať želatina účinkuje. Pokud to neuděláte, budete mít hotovou katastrofu. Já blb to prvně neudělala a tak jsem musela experimentovat. Jak? To ani nechtějte vědět, ale nakonec se koláč povedl.
Směs šlehačky a želatiny přidejte k tvarohu a vmíchejte limetovou kůru. Postupně za stalého šlehání tenkým pramínkem přilijte limetovou šťávu. Osvěžující hmota by Vám měla tuhnout.

tvaroh--salko--smetana--zeletiny.jpg

limety.jpg

strouhana-kura-z-limety-a-limetova-stava.jpg

slehani.jpg

Pak směs naneste na sušenkový základ a dejte do lednice na 3 hodiny vychladit.

susenkovy-zaklad-a-limetova-napln.jpg

limetkovy-cake.jpg

limetovy-kolac.jpg

Můžu říct, že má první zpackaná verze byla velmi zvláštní. Chutnala jako nanuk Míša. Druhá verze byla taková nadýchanější. Obě byly, ale vynikající.
Každopádně jsem se poučila, že některé recepty by měli být lépe popsány. Aspoň tedy speciálně pro mou osobu. Ta želatina mi dala zabrat – Mamka ví :D
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Karolína - limetkový koláč

23. 2. 2013 10:05

Dobrý den, chystám se dělat Váš limetkový koláč a není mi jasné, jestli směs smetany a želatiny mám nahřát před ušleháním nebo po ušlehání?

anna - Re: limetkový koláč

24. 2. 2013 16:18

Hezký den, tak to byl recept, kde jsem se opravdu natrápila, ale každopádně: Smetanu si trošku předem vyšlehejte, ale jen trošičku. Zvlášť do kastrolku si dejte menší množství vody (opravdu jen trošičku) a rozpusťte želatinu (zahřát), já použila tu plátkovanou.
Až je ta želatina hotová (rozpuštěná), nechte vychladit a pak ji vlejte (postupně) do té šlehačky a šlehejte. Držím palce ;)
PS: jinak se ta směs dá udělat tak, že to vše smícháte dohromady, krom té želatiny, směs dáte na sporák zahřeje a dáte tu želatinu a pak dáte na ty sušenky. Chutná to pak jako nánuk Míša ;) Tohle bylo vynikající.

Dorota - limetkový koláč

27. 2. 2011 11:14

ten vypydá moooc dobře....mňam...