Jdi na obsah Jdi na menu

Beruškový dort - moje první veledílo

19. 11. 2010

Už je to tedy dávno, ale pokoušela jsem se upéct narozeninový dort pro ségru. Mamka mi dala recepty a já tvořila. Tak piškotové těsto to bylo v pohodě. Sice vypadalo jako bramborová placka, ale dalo se.

Pak jsem udělala máslový krém s vanilkovým pudingem. Krém obsahoval větší kousky pudingu. Tak to se taky dalo. Ale mamka mi nesdělila, že tam má být moučkový cukr a já blb tam dala krystalovej.

Takže na tác jsem dala piškotové těsto, pak krém, zase piškotové těsto a zase krém a nakonec poslední vrstvu piškotu.

Pak jsem si řekla, že ségře udělám fakt velkou radost a nadesignuji ho.

Tákže, beruška je červená a černá. Takže jsem krém obarvila. Ano, ano, ať žijou potravinářské barvy. Do jedné části krému jsem dala červenou a do druhé části jsem chtěla tedy tu černou. Hm, ale jak udělat kruci černou. Vzala jsem tedy všechny barvy a vznikla taková blátovo zelená barva. Dort jsem cukrářským pytlíkem nazdobila.

Ze zbytku piškotového těsta jsem udělala i nožičky. Dort byl na pohled opravdu krásný. Do teček jsem ještě dala perličky (cukrové zdobení).

Na druhý den měla sestra narozeniny a já ukázala můj výtvor. Babička, děda, taťka, mamka a ségra koukali a nestačili se divit. Sklidila jsem očních pochval jako nikdo.

Po obědě se servírovalo. Dort se překrojil a začal jíst.

Ty vole, mé první sousto a málem jsem hodila šavli. Tak hnusnej krém jste fakt nejedli. Hořké, hořké, prostě odporné. Viděla jsem u ostatních jak si dávají blátivo červenou hmotu bokem na talířek. Zatím, ale nikdo nic nekomentoval a všichni tu směs snědli. Nejspíše to bylo z lítosti.

V kuchyni se mě pak mamka ptala, co jsem tam dávala za barvy a jaký jsem použila cukr.

No, každopádně jsem se aspoň proslavila a na každé oslavě se vzpomíná na můj beruškový dort.

Vaše Amy

Nechcete udělat dort?

Foto toho dortu někde určitě bude, vypátrám a pak přidám.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář